کدخبر: ۱۰۰۳۳۳ لینک کوتاه

فرآورده های گوشتی گوشت گربه ندارد

مدیر عامل اتحادیه تعاونی فراورده های گوشتی گفت: استفاده از گوشت گربه را در فرآورده های گوشتی تکذیب می کنم زیرا یک گربه تنها نیم کیلو گوشت دارد و اصلا استفاده از آن صرفه اقتصادی ندارد و این موارد تنها برای تشویش اذهان عمومی مطرح می شود. مدیر عامل اتحادیه تعاونی فراورده های گوشتی اعلام کرد: هر گونه آلودگی فرآورده های گوشتی را تکذیب می کنم.

به گزارش اقتصاد روز به نقل از ایلنا سید محمد موسوی، مدیر عامل اتحادیه تعاونی فراورده‌های گوشتی درخصوص  وضعیت نظارت بر تولید محصولاتش گفت:  همه تولیدات از جمله سوسیس،کالباس و همبرگر، مورد بازرسی قرار می‌گیرند، برخی با انتشار اخبار کذب موجب تشویش و نگرانی مردم شده‌اند و متاسفانه در برخی موارد صدا و سیما نیز بر این موضوعات دامن می‌زند.

وی ادامه داد: هم اکنون ۳۰۰ کارخانه فراورده گوشتی در سطح کشور وجود دارد که همه آن‌ها زیر نظر اداره استاندارد هستند.

موسوی تصریح کرد: برای تولید این محصولات ۳۰ درصد گوشت را از محل واردات تامین می‌کنیم و ۷۰ درصد دیگر از گوشت گاو تولید داخل است.

‌وی افزود: گوشت‌های وارداتی پس از اینکه مراحل متعدد را گذراندند و نظارت‌های لازم بر آن‌ها صورت گرفت وارد بندرعباس می‌شود در یکی از آزمایشگاه‌های معتبر که مورد تأیید اروپاست آزمایش می‌شوندو در صورتی که گوشتی آلوده باشد‌‌ همان جا برگشت داده می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: در ضمن مواد افزودنی هم در حد استاندارد‌های بین المللی به این محصولات اضافه می‌شود و در آزمایشگاه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرند.

موسوی در تخلفات این حوزه  گفت: تخلفات بهداشتی اندک است اما تخلفات کیفی بیشتر صورت می‌گیرد به عنوان مثال محصولی که باید ۶۰ درصد گوشت داشته باشد ۵ یا ۶ درصد کمتر گوشت در آن بکار برده می‌شود که با این تخلفات برخورد می‌شود و گزارش آن به قوه قضاییه ارجاع داده می‌شود.

وی افزود: استفاده از گوشت گربه را نیز در فرآورده‌های گوشتی تکذیب می‌کنم زیرا یک گربه تنها نیم کیلو گوشت دارد و اصلا استفاده از آن صرفه اقتصادی ندارد و این موارد تنها برای تشویش اذهان عمومی مطرح می‌شود.