کدخبر: ۱۰۱۲۱۴ لینک کوتاه

بازگشت برنامه های کشاورزی به تلویزیون

در آخرین روز از هفته جهادوکشاورزی، محمود حجتی خبر داد: از امروز پخش روزانه برنامه های کشاورزی از مرحله پیش از تولید تا فرآوری و بازاررسانی محصولات از تلویزیون ایران آغاز می شود.

به گزارش اقتصاد نیوز، وزیر جهاد کشاورزی معتقد است: در شرایط کنونی انتقال سریع یافته‌های علمی، تحقیقاتی و ترویجی به کشاورزان و تولید‌کنندگان بسیار حائز‌اهمیت است؛ در این بین  یکی از راه‌های جبران فاصله زیاد بین کشاورزان پیشرو و دیگر کشاورزان و همچنین انتقال یافته‌ها و گسترش آموزش‌وترویج  از طریق رسانه جمعی امکان پذیر است.

حجتی یادآور شد:در راستای پوشش وسیع مسایل و انعکاس مستمر نیازهای بخش کشاورزی، ما همکاری و هماهنگی مشترکی با مسولان سازمان صدا و سیما  آغاز کردیم. براین اساس نیز پخش برنامه‌های کشاورزی، از امروز به مدت 2 ساعت در روز از طریق شبکه بازار آغاز می شود. درضمن پخش این برنامه ها در اوایل روز و ساعات پایانی شب که کشاورزان و تولید کنندگان بخش کشاورزی اوقات فراغت بیشتری دارند، صورت می گیرد.


وی تصریح کرد:مخاطبان این برنامه،کشاورزان و تولیدکنندگان زیربخش های مختلف حوزه کشاورزی و فعالان حوزه های مختلف پس از تولید،حمل ونقل،انبارداری،بسته بندی،صادرات،بازرگانی و تجارت و دیگر آحاد جامعه در راستای توجه دادن به اهمیت کشاورزی و مصرف محصولات سالم و همین طور مسولان در سطوح مختلف برای اتخاذ تصمیم ، برنامه ریزی و ایجاد تحرک و امکان مشارکت بیشتر هستند.

وزیر اظهار امیدواری کرد: با فراهم شدن منابع و امکانات لازم شبکه مستقل کشاورز در آینده راه اندازی شود.