کدخبر: ۱۰۱۲۳۳ لینک کوتاه

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران خبر داد

ذخیره سازی ۴۳ هزار تن برنج، شکر و مرغ برای ماه رمضان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از ۴ هزار و ۶۰۰ تن برنج، ۷ هزار و ۶۰۰ تن شکر و ۳۲ هزار تن مرغ در استان تهران برای عرضه به شهروندان در ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، سید محمد موسوی در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران که به ریاست ترکی معاون برنامه‌ریزی استاندار تهران برگزار شد، اظهار داشت: در راستای اجرای طرح ضیافت امسال نیز مانند سنوات گذشته طرح ضیافت را برای تأمین اقلام اساسی شهروندان در ماه مبارک رمضان در قالب نمایشگاه‌های عرضه مستقیم و فروشگاه‌های زنجیره‌ای عملیاتی می‌کنیم.

وی ادامه داد: با مصوباتی که کارگروه ملی تنظیم بازار کشور تعیین کرده و با پشتیبانی‌های وزارت جهاد کشاورزی همه اقلام اساسی مورد نیاز مردم تأمین شده و به وفور در اختیار عرضه کنندگان قرار می‌گیرد. خوشبختانه حدود 4 هزار و 600 تن برنج، 7 هزار و 600 تن شکر و 32 هزار تن مرغ در استان تهران ذخیره و همه اقلام مورد نیاز آماده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران اظهار امیدواری کرد که بتوانند با برگزاری این نمایشگاه‌ها از 5 تا 15 تیر ماه نیاز شهروندان را در خصوص کالاهای اساسی و پر مصرف پاسخگو باشند.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه برای جلوگیری از گرانفروشی یا احتکار برخی محصولات چه اقدامی در نظر گرفته شده است،‌ اظهار داشت: برای اینکه این ستاد کارش را با دقت و صحت عملیاتی کند، کمیته‌های تأمین،‌ توزیع و نظارت را تشکیل داده‌ایم. کمیته تأمین با مسئولیت جهاد کشاورزی،‌کمیته توزیع با مسئولیت سازمان صنعت، معدن و تجارت و کمیته نظارت و بازرسی با مسئولیت اداره تعزیرات حکومتی فعالیت خواهند کرد.

موسوی خاطرنشان کرد: مقرر شد اداره تعزیرات تیم مشترک نظارتی را متشکل از بازرسان اداره تعزیرات، سازمان صنعت، معدن و تجارت،‌ اداره کل دامپزشکی و اصناف شکل دهد و به صورت مستمر در مراکز عرضه فرآیند عرضه را از نظر کمیت و کیفیت نظارت کنند.

انتهای پیام/