کدخبر: ۱۰۱۲۸۴ لینک کوتاه

آش رشته ۷۰۰۰ و حلیم ۸۰۰۰ تومان

رئیس اتحادیه آش و حلیم با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم حلیم درجه یک معجونی ۸۵۰۰ تومان و هر کیلوگرم آش ۷۰۰۰ تومان تعیین شده است، از مردم درخواست کرد که آش و حلیم را تنها از واحدهای مجاز خریداری کرده و به مسائل بهداشتی توجه کافی داشته باشند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از مهر، حسین محمدی گفت: بر اساس تصمیمی که با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت اتخاذ شده است قیمت هر کیلوگرم حلیم درجه‌یک معجونی 8500 تومان، حلیم ساده هشت هزار تومان و آش رشته هفت هزار تومان تعیین شده است.

رئیس اتحادیه آش و حلیم افزود: در عین حال قیمت هر کیلوگرم آش شله‌قلمکار 7500 تومان، شله‌زرد هفت هزار تومان و حلوا نیز هفت هزار تومان تعیین شده است.

او تصریح کرد: متاسفانه در ماه مبارک رمضان تعداد عرضه‌کنندگان غیرمجاز حلیم و آش افزایش می‌یابد که با توجه به گرمای تابستان و ضرورت رعایت مسائل بهداشتی به مردم توصیه می‌شود که آش و حلیم را تنها از واحدهای مجاز که دارای پروانه صنفی هستند و عاملیت مجاز توزیع آش و حلیم را در اختیار دارند، تهیه کنند.

محمدی از بازرسی‌های صنفی خبر داد و گفت: البته بازرسان نیز از واحدهای صنفی بازدید خواهند کرد ضمن اینکه دولت نیز باید بر عرضه این محصولات از سوی واحدهای غیرمجاز نظارت داشته باشد.