کدخبر: ۱۰۱۳۶۶ لینک کوتاه

عرضه دولتی ۱۵ هزار تن خرما در ماه رمضان

معاون سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: برای تامین و تنظیم بازار خرما در ماه رمضان ۱۵ هزار تن خرما خریده ایم که از طریق اتحادیه های این سازمان در ۱۶ غرفه سازمان میادین تره بار استان تهران در این ماه عرضه می شود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، حسین مهدی‌دوست اظهار کرد: سازمان تعاون روستایی برای ورود به بازار خرما و کنترل آن به نفع مصرف‌کنندگان حدود 15 هزار تن از خرمای انبار شده در استان بوشهر را خریداری کرده تا بتواند آن را پس از بسته بندی و فرآوری به بازار عرضه کند.


وی افزود: قیمت خرید توافقی خرما از استان بوشهر توسط اتحادیه مرکزی تعاونی‌های روستایی کشاورزی کیلویی حدود هزار تومان بوده که حدود 850 تومان نیز هزینه فرآوری و بسته‌بندی دارد.


معاون بازرگانی سازمان تعاون روستایی ادامه داد: هماهنگی‌های لازم انجام شده تا در صورت نیاز ماه رمضان بتوانیم خرید توافقی خرما از استان‌های خوزستان، فارس و سیستان و بلوچستان را انجام دهیم.


مهدی دوست گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته سازمان تعاون روستایی ضمن اقدام به تامین خرمای مورد نیاز مصرف‌کنندگان با هدف تنظیم بازار حدود 16 غرفه از سازمان میادین تره‌بار استان تهران برای اجرای طرح ضیافت ویژه عرضه خرما در اختیار گرفته است.


وی اظهار کرد: سازمان تعاون روستایی از طریق اتحادیه تعاونی‌های کشاورزی روستایی استان‌های خود این طرح را دیگر استان‌های کشور اجرا می‌کند تا از سودجویی عده‌ای در بازار خرما جلوگیری و قیمت این محصول در ماه رمضان کنترل شود.