کدخبر: ۱۰۱۳۸۰ لینک کوتاه

نمایشگاه عرضه و صادرات محصولات صنعت دام، طیور و آبزیان افتتاح شد

دوازدهمین نمایشگاه صنعت دام، طیور، آبزیان و صنایع وابسته با حضور معاون تولیدات دامی وزیر جهادکشاورزی در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تبریز گشایش یافت.

به گزارش اقتصاد نیوز در حاشیه این نمایشگاه که تا یکم تیر ماه ادامه دارد؛ حسن رکنی اظهار کرد: سیاست وزارت جهادو کشاورزی در برگزاری نمایشگاه هایی با رویکرد عرضه و صادرات محصولات است که بتوانیم زمینه‌هایی را فراهم کنیم تا صاحبان صنایع مرتبط بتوانند با عرضه محصولات خود، توان خودشان را در بحث صادرات عملی سازند.

وی افزود: نمایشگاه‌های اینچنینی در حوزه دام و طیور منجر به رشد و توسعه صنعت دام و طیور در کشور خواهد شد.

رکنی با بیان اینکه در این نمایشگاه در زمینه خوراک دام و طیور و مکمل ها، ابداعات و کار قابل توجهی ارائه شده گفت: مجموعه کارهای عرضه شده در این نمایشگاه تلفیقی از نیازمندی‌های تولیدکنندگان و بهره برداران داخل کشور با رویکرد صادراتی است.

گفتنی است در این نمایشگاه شرکت های خارجی از کشورهای ترکیه و چین به طور مستقیم و از کشورهای آلمان، هلند، دانمارک، اسپانیا، بلژیک، چین، ایتالیا و انگلستان در قالب نمایندگی و شرکت‌های داخلی از 17 استان حضور دارند.

به گزارش روابط عمومی جهادکشاورزی آذربایجان شرقی، در این نمایشگاه ماشین آلات و تجهیزات مرغداری، دامپروری و دامداری، خوراک دام و طیور، کنسانتره مکمل ها، پخش دارو و خدمات دامپزشکی، اتوماسیون های مرغداری عرضه و اتحادیه و تشکل های سراسری، دانشگاه ها و مراکزعلمی و پژوهشی، شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری نیزحضور دارند.