کدخبر: ۱۰۱۵۷۵ لینک کوتاه

اظهار بی اطلاعی مسئولین جهادوکشاورزی از آزادسازی قیمت شیر

درحالی که دبیر انجمن صنایع لبنی به نقل از ستاد تنظیم بازار خبر آزادسازی قیمت شیرخام را می دهد؛ مسئولین جهادوکشاورزی نسبت به این موضوع اظهار بی اطلاعی می کنند.

به گزارش اقتصاد نیوز،  چهارده روز پیش وزیر جهاد‌و‌کشاورزی قیمت هر کیلوگرم شیرخام را 1440 تومان اعلام کرد. البته قیمت پیشنهادی دادمداران 1520 تومان برای خرید هر کیلوگرم شیر خام بود. با این‌حال آنها اعتراض نکردند و صنایع لبنی نیز اعلام کردند، به تناسب افزایش قیمت شیر و افزایش هزینه‌های صنایع باید بیش از 30 درصد قیمت انواع لبنیات رشد کند.

البته قرار بود این افزایش پس از ماه‌رمضان اتفاق بیافتد؛ اما ظاهرا  در ماه رمضان رخ خواهد داد. دبیر انجمن صنایع لبنی به فارس گفت: براساس مجوز ستاد تنظیم بازار مبنی بر آزادسازی قیمت شیر، از این پس قیمت شیر خام برای مصرف‌کننده برپایه عرضه و تقاضا تعیین می‌شود.

رضا باکری افزود: دبیر انجمن صنایع لبنی افزود: ستاد تنظیم بازار 12 تیرماه 92 مجوز آزادسازی قیمت را صادر کرده بود، اما انجمن صنایع لبنی به دلیل برخی ملاحظات تاکنون آن را اجرا نکرد.

دبیر انجمن صنایع لبنی افزود: قیمت خرید شیر خام از دامدار با توجه به کیفیت، از کیلویی هزارو 110 تومان تا هزارو250 تومان متغیر است و قیمت شیر مصرف‌کننده در بازار هم نرخ ثابتی ندارد و هر شرکتی با توجه به کیفیت، نوع بسته‌بندی و تنوع محصول و متناسب با تقاضا، قیمت تعیین می‌کند.

باکری در مورد محدوده قیمت شیر در بازار، گفت: اطلاعی از این قیمت ندارم، اما کارخانه‌ها مجاز هستند با توجه به عرضه و تقاضا قیمت تعیین کنند.

به گزارش اقتصاد نیوز، مشاور وزیر جهادکشاورزی و مدیرکل روابط عمومی نسبت به این موضوع اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: من از برنا‌مه‌های ستاد تنظیم بازار خبری ندارم؛ شاید قیمت شیر افزایش یافته باشد.

شاهرخ رمضان‌نژاد
در خصوص اینکه این اتفاق تبعات منفی زیادی در بازار مصرف می‌گذارد؛ توضیحی نداد.