کدخبر: ۱۰۱۷۰۷ لینک کوتاه

کاهش قیمت انواع گوشت

رییس اتحادیه فروشندگان ماهی و پرنده از ثبات قیمت فروش ماهی و مرغ در چند روز گذشته خبر داد و گفت: فصل گرما کاهش میزان مصرف مرغ، ماهی و گوشت را در پی دارد.

به گزارش اقتصاد نیوز، به نقل از تسنیم  مهدی یوسف خانی اظهار کرد: از چند روز مانده به ماه رمضان تا 5 رمضان فصل خرید و تامین مایحتاج ماه رمضان به حساب می آید که با گذار از این مدت کاهش تقاضا در بازار رخ خواهد داد که به همین واسطه 5 درصد کاهش قیمت نیز ایجاد خواهد شد.

وی با بیان این که در کشور مازاد تولید مرغ وجود دارد، بیان کرد: اکنون در بازار هر کیلو مرغ تازه 7100 تومان، ماهی شیر جنوب 25 هزار تومان، قزل آلا 10هزار و 600 تومان، کپور 14 هزار و 500 تومان، حلوا سیاه 20 هزار تومان، ماهی آزاد 6 هزار تومان و فیلاپیلا(وارداتی)25 هزار و 500 تومان به فروش می رسد.

رییس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی  نیز خبر داد: در دو هفته اخیر قیمت گوشت ۱ تا ۲ درصد کاهش قیمت داشت.

علی رضا ملکی  اظهار کرد: در حال حاضر گوشت بدون دنبه به صورت شقه کیلویی 27 تا 27 هزار و 500 تومان برای مصرف کننده و 24 تا 24 هزار و 500 تومان برای مغازه دار عرضه می شود.

 تاکید کرد: دولت باید برای شش ماهه دوم سال برنامه ای مدون برای تولید و ثبات قیمت نهاده های دامی تدوین کند تا از افزایش قیمت دام جلوگیری شود.