کدخبر: ۱۰۲۰۲۱ لینک کوتاه

راه استیضاح حجتی باز است

تاکنون وزیر جهادوکشاورزی نتوانسته نمایندگان مجلس را در مورد عملکردش قانع کند و منتقدانش هنوز بر استیضاح او اصرار دارند.

به گزارش اقتصاد نیوز، از نگاه نمایندگان منتقد وزیر جهاد و کشاورزی نابسامانی در تولید و بازرگانی محصولات کشاورزی از جمله علل اصلی اصرار نمایندگان بر استیضاح است.

گفتنی است نبود مدیریت الگوی کشت، مدیریت بازار و افزایش بی‌رویه قیمت برخی محصولات کشاورزی در کنار پرداخت نکردن خسارت حوادث غیرمترقبه، ضعف نظارت بر درآمد و ضایعات محصولات کشاورزی و نبود ‌مدیریت صحیح بیمه محصولات کشاورزی از محورهای اولیه استیضاح بود.

اما بی توجهی وزیر به مسائل آب، سکوت او در مقابل قیمت شیر و لبنیات و نابسامانی در بازار برنج داخلی اعتراض‌های را گسترش داده است. به نقل از خانه ملت امروز نمایندگان در خصوص بازار برنج به وزیر تذکر داده‌اند.

درحالی که نمایندگان استیضاح علی طیب‌نیا وزیراقتصاد و رضا فرجی‌دانا وزیرعلوم از دستور کار خارج کردند؛ هنوز بر استیضاح حجتی اصرار دارند.

سکوت وزیر کشاوزی در مقابل نمایندگان از سویی و سکوتش در مقابل خبرنگاران از سوی دیگر راه مدافعانش او را بسته است.

به نقل از ایسنا امروز وزیر جهادوکشاورزی در مراسم بازدید از پژوهشکده بیوتکنولوژی ایران، به سوالات خبرنگاران در مورد مسائل روز بخش کشاورزی پاسخی نداد.

درضمن شاهرخ رمضان‌نژاد، مدیر کل روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی در پاسخ به گلایه خبرنگاران گفت: در جلسه امروز معاون اول رییس جمهور به اندازه کافی درباره‌ بخش کشاورزی سخنرانی کرده است.