کدخبر: ۱۰۳۹۵۸ لینک کوتاه

در گفت وگو با اقتصادنیوز اعلام شد:

پول دامداران از آبان پرداخت می شود / کارخانه های لبنی تاکنون پولی به دامداران ندادند

رئیس مرکز همکاری های امور دام کشور اعلام کرد: معاون اول رئیس جمهور در مصوبه ای قول پرداخت قیمت واقعی شیر را از اول آبان ماه امسال اعلام کرده است.

به گزارش «اقتصاد نیوز»، به رغم مصوبه ستاد تنظیم بازار مبنی بر فروش هرکیلوگرم شیـر به قیمت هزار و 440 تومان، اکنون کارخانه‌ها از خرید شیر خودداری می‌کنند. البته جواد وکیل گیلانی ، رئیس مرکز همکاری‌های امور دام کشور معتقد است: تاکنون کارخانه‌های لبنی پولی بابت دریافت شیر به دامداران پرداخت نکردند.

براین اساس نیز رئیس اتحادیه همکاری‌های امور دام کشور چندی پیش با ارسال نامه‌ای به ریاست جمهوری خواهان رسیدگی این مشکل توسط رئیس جمهور شد. درخواستی که ریاست جمهوری به آن پاسخ مثبت داد.

گیلانی در گفت‌وگو با اقتصادنیوز اظهار کرد: معاون اول رئیس جمهور در مصوبه‌ای قول پرداخت قیمت واقعی شیر را از اول آبان ماه امسال اعلام کرده است.

وی ادامه داد: با این اتفاق کارخانه‌ها موظف هستند هر کیلوگرم شیـر را به قیمت هزار و 440 تومان خریداری کنند.

البته پیش از این نیز کارخانه‌ها موظف به اجرای این قانون بودند. اما به گفته رئیس اتحادیه مهاد، کارخانه‌های لبنی تاکنون قانون را اجرا نکرده و پول دامداران را پرداخت نکردند.

وی افزود: در واقع درحال حاضر دامداران فقط یک بخش بسیار اندکی از پول خود را دریافت کردند که در مقابل قیمت واقعی آن هیچ به شمار می‌آید.