کدخبر: ۱۰۴۹۸۶ لینک کوتاه

کمبود گوسفند ایرانی گوشت را در امارات گران کرد

یک پایگاه اماراتی اعلام کرد با نزدیک شدن به عید قربان و کمبود گوسفند ایران در امارات قیمت انواع گوشت در این کشور ۵۰۰ درهم افزایش یافت.

پایگاه خبری دی نشنال نوشت:

در حالی که شهروندان و تجار اماراتی در آستانه عید قربان، اقدام به ذخیره دام می کنند، قیمت دام زنده برای قربانی در امارات در حال افزایش است.
کمبود بره جزیری ایران منجر به افزایش 500 درهمی سایر انواع گوشت ها در امارات شده است.
تجار دام در بازار حیوانات زاید ابوظبی معتقدند که افزایش قیمت ها احتمالا تا زمان اتمام عید قربان ادامه خواهد یافت.
یک تاجر اماراتی، تامین کنندگان دام دوبی را به احتکار دام به منظور افزایش قیمت گوشت متهم کرد.
یوسف، یک تبعه پاکستانی که 18 سال است در امارات کار می کند گفت: «یک گوسفند تولید داخل، نجدی و نعیمی 1600 و 1800 درهم است... وقتی گوسفند جزیری ایران به اینجا می آمد، قیمت همان گوسفندها حدود 1000 و 1200 درهم بود.در غیاب این نوع گوسفند، سایر انواع گوسفندها هم به دشواری پیدا می شوند.»
یوسف افزود، 7 ماه قبل، قیمت گوسفند کشمیری 400 درهم بود، اما الان به 600 تا 650 درهم رسیده است.
وضعیت بز سومالی هم به همین صورت است. قیمت این نوع بز قبلا 450 درهم بود، اما اکنون برای یک حیوان 12 کیلویی باید 600 درهم پرداخت کرد.
این تبعه پاکستانی در ادامه گفت: «روز شنبه، من در بازار دوبی بودم و تجار به من گفتند قیمت هر دو بز سومالیایی 1400 درهم است. من از شنیدن این رقم شگفت زده شدم.»
خریدارانی که قصد خرید دام برای قربانی کردن در عید قربان را دارند، از این وضعیت ناراضی هستند.
یک خریدار هندی الاصل در این باره گفت: «من قبلا گوسفند جزیری ایران را می خریدم، اما در حال حاضر این نوع گوسفند کمیاب شده است، بنابراین مجبورم سراغ گوسفند کشمیری بروم.»