کدخبر: ۱۲۱۸۸۷ لینک کوتاه

اخذ مابه‌التفاوت ۱۵۰ تومانی از گندم و جو وارداتی

اخذ مابه‌التفاوت از واردات گندم و جو در سال جاری در شورای اقتصاد به تصویب رسید.

 گمرک جمهوری اسلامی ایران نسبت به اخذ مابه‌التفاوت از واردات جو و گندم به ازای هر کیلوگرم 1500 ریال از زمان ابلاغ این مصوبه اقدام و به حساب درآمدی قانون بودجه سال 1394 کل کشور واریز کند که زمان اجرای این مصوبه برای گندم وارداتی تا پایان اسفند امسال و جو تا پایان شهریور امسال است.

همچنین بر این اساس، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ضمن نظارت بر حسن اجرای این مصوبه، موظف است با واردکنندگان اقلام مذکور تسویه حساب کند و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور پس از درخواست وزیر جهاد کشاورزی نسبت به تخصیص منابع حاصل از مابه التفاوت دریافتی از کالاهای مذکور جهت هزینه کرد برای اجرای سیاست های جبرانی و ضد بازار شکنی مورد تایید سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در چارچوب قانون بودجه سال 1394 کل کشور اقدام کند.

طبق اعلام وزارت جهاد کشاورزی، در این مصوبه آمده است: واردات گندم و جو که توسط شرکت های بازرگانی دولتی ایران و پشتیبانی امور دام کشور به منظور اجرای تکالیف مربوط به تامین نیازهای سال 1394 کشور با تایید وزارت جهاد کشاورزی انجام می‌شود از پرداخت مابه التفاوت منظور شده در بند (1) معاف است.

همچنین وزارت جهاد کشاورزی موظف شده در صورت افزایش غیرمتعارف قیمت جو در بازار داخلی در مقایسه با قیمت خرید تضمینی آن، نسبت درخواست لغو آن از طریق شورای اقتصاد اقدام کند.

منبع: ایسنا