کدخبر: ۱۰۸۸۱۱ لینک کوتاه

۵۱ میلیون یا ۴۸ میلیون؟

ابهام در قیمت‌گذاری دنا

در حالی که ایران‌خودرو به دنبال افزایش ۱۰ میلیون تومانی قیمت «دنا» است، هنوز زمان دقیق برگزاری جلسه شورای رقابت در خصوص بررسی قیمت این خودرو مشخص نیست؛ اما شنیده‌ها حاکی از موافقت شورای رقابت با افزایش ۶ ملیون تومانی قیمت این خودرو است.

به گزارش اقتصادنیوز، مدت هاست که ایران‌خودرو منتظر اعلام قیمت های جدید خودرو دنا از سوی شورای رقابت هستند که بر اساس اعلام مدیر عامل ایران خودرو شورای رقابت چهار شنبه قیمت های جدید را اعلام می کند؛ در حال حاضر قیمت دنا در بازار در حدود 42 میلیون تومان است.

هاشم یکه زارع، مدیرعامل ایران خودرو در این باره به خبرگزاری مهر گفت: قیمت دنا هنوز قطعی نیست، ما منتظر ابلاغ رسمی شورای رقابت در خصوص نرخ این خودرو هستیم که قرار است چهارشنبه هفته جاری جلسه برای تعیین قیمت نهایی برگزار شود.

وی با تاکید بر اینکه قیمت‌های اعلام شده هنوز بر روی سایت شورای رقابت قرار نگرفته و به صورت نامه رسمی به ایران خودرو اعلام نشده است، بیان کرد: وقتی قیمت قطعی خواهد بود که به صورت رسمی به خودروساز اعلام شده یا بر روی سایت شورای رقابت قیمت نهایی به ثبت رسد.

همچنین محمد علی مددی در گفت و گو با این خبرگزاری با بیان اینکه هیچ جلسه‌ای در شورای رقابت برای تعیین تکلیف قیمت دنا انجام نشده است، گفت: با توجه به اینکه قیمت 42 میلیونی خودروی دنا مورد اعتراض شرکت خودروساز است، به این شورا پیشنهاد شده تا در یک جلسه مشترک میان کارشناسان شورای رقابت و ایران خودرو یک بار دیگر قیمت این خودرو مورد بررسی و تجدید نظر واقع شود.

عضو ناظر مجلس در شورای رقابت با بیان اینکه ایران خودرو نرخ 51 میلیون تومانی را پیشنهاد داده و شورای رقابت نیز نرخ 42 میلیون تومانی را اعلام کرده است، به نظر می‌‌رسد بررسی این شورا کارشناسی نیست چرا که 9 میلیون تومان اختلاف میان قیمت پیشنهادی و نرخ اعلام شده، اختلافی غیرمنطقی به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد نرخ معقول برای این خودرو با توجه به مستندات خودروساز 48 میلیون تومان است اما باید در جلسه کارشناسی دو طرف به بحث نشسته و یکدیگر را قانع کنند چرا که اگر قرار باشد خودروساز تولید را کاهش داده یا متوقف کند، ضرر آن به طور غیرمستقیم مصرف‌کنندگان را نیز شامل می‌شود.