کدخبر: ۱۱۶۶۲۵ لینک کوتاه

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت خبرداد

اسقاط بیش از ۴۰۰۰ خودرو در فروردین

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با اشاره به اسقاط ۴۱۲۹ خودروی فرسوده در یک ماه کاری نخست سال ۱۳۹۴ گفت: اگر بر‌اساس مصوبه معادل‌سازی گواهی اسقاط خودروهای فرسوده، تعداد اسقاط خودروهای فرسوده در یک‌ماهه نخست سال ۱۳۹۴ را محاسبه کنیم، معادل شش هزار سواری فرسوده در این یک ماه از رده خارج شده‌ است.

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با اشاره به اسقاط 4129 خودروی فرسوده در یک ماه کاری نخست سال 1394 گفت: اگر بر‌اساس مصوبه معادل‌سازی گواهی اسقاط خودروهای فرسوده، تعداد اسقاط خودروهای فرسوده در یک‌ماهه نخست سال 1394 را محاسبه کنیم، معادل شش هزار سواری فرسوده در این یک ماه از رده خارج شده‌ است.

علیرضا فیض‌بخش افزود: پیش‌بینی می‌کنیم که در سال 1394 به لحاظ معادل، رقم بزرگ‌تری نسبت به سال‌های گذشته اسقاط خودروی فرسوده داشته باشیم و قطعاً جهش بزرگی را در اسقاط خودروهای سنگین - که تاکنون سرعت بسیار کندی داشته است - شاهد خواهیم بود.

او افزود: برای سال 1394 تاکنون 20 هزار خودرو برای اسقاط ثبت‌نام کرده‌اند و بیش از 13 هزار خودرو از این رقم پذیرش شده‌اند. در حقیقت مرحله پذیرش به معنای اسقاط قطعی است و برگشت از مرحله تقریباً غیرممکن است.

فیض‌بخش ادامه داد: این تعداد ثبت‌نام و پذیرش نشان می‌دهد که همانند سال گذشته که توانستیم رکورد اسقاط خودرو را با 320 هزار خودرو از رده خارج شده ثبت کنیم، در سال 1394 نیز در این بخش گام‌های موثری به‌ویژه در اسقاط خودروهای سنگین برمی‌داریم.

او تاکید کرد: در حال حاضر بیش از دو میلیون و 500 هزار خودروی فرسوده سواری در کشور وجود دارد و امید است که با اجرای این مصوبه و خروج خودروهای سنگین از چرخه حمل‌و‌نقل کشور شاهد کاهش قابل ملاحظه‌ای از تردد این خودروها در سطح کشور باشیم و برآورد می‌شود که در سال 1394 حدود 30 درصد خودروهای فرسوده یعنی 80 هزار دستگاه خودروی سنگین از رده خارج شود.

منبع: ایسنا