کدخبر: ۱۲۱۷۹۰ لینک کوتاه

اقتصادنیوز گزارش می‌دهد

نسل جدید موتورهای کاواساکی در راه ایران +جدول قیمت

در حالی به تازگی کویر موتور نمایندگی انحصاری کاواساکی شده که بررسی‌ها نشان می‌دهد واردات موتورسیکلت‌ها از این برند تاکنون توسط شرکت خاصی نبوده و پیش از این واردات از طریق هر فردی به ایران صورت می‌گرفته است.

سپیده معظمی:شرکت کویر موتور اخیرا نمایندگی محصولات کاواساکی را در اختیار گرفته تا به عنوان اولین نماینده انحصاری این برند ژاپنی در ایران، بتواند محصولات با کیفیت این برند را در اختیار مشتریان و دیگر فروشندگان قرار دهد همچنین قرار است محصولات متنوع‌تری از این برند را عید فطر سال جاری عرضه و برخی نیز تا پایان سال 94 به بازار ارائه کند.

در حالی که این روزها تحلیل بسیاری از فعالان بازار این است که با ورود نسل جدید این موتورها از برند کاواساکی ژاپن استقبال مشتریان از این موتورها و میزان عرضه و تقاضا احتمال افزایش قیمت این محصولات وجود دارد. به گفته یکی از کارشناسان فروش به این دلیل که موتورهای موجود در بازار ایران از برندهای متفرقه هستند و کیفیت بالایی ندارند، ورود موتورسیکلت از برندهای معتبر و با کیفیت عرضه شود، بازار را متحول خواهد کرد.

بررسی‌ها حاکی از آن است که این محصولات به صورت اقساطی فروخته می‌شوند به طوری‌ که می‌توان 30 درصد از مبلغ اولیه را نقد و باقی را در اقساط 10 ماهه پرداخت کرد که این پرداخت بدون کارمزد است. یکی از دیگر از کارشناسان فروش این وسایل نقلیه گفت: در حال حاضر برخی از نمونه‌های برند کاواساکی در بازار عرضه و معامله شده‌اند اما برخی از جدیدترین مدل‌های آنها همچنان وارد نشده و در صورت تقاضای مشتریان واردات آنها صورت می‌گیرد.

اما این روزها بازار این موتورها بسیار داغ شده است. از آنجایی که برخی طرفداران این موتورسیکلت‌ها از این موتورها برای پیست‌ها و مسابقات استفاده می‌کنند، نیاز به موتورسیکلت‌هایی با حجم موتور بالای 250 سی‌سی است که البته برای خرید این موتورها متقاضیان باید مجوز داشته باشند.

به گزارش اقتصادنیوز، موتورسیکلت‌های برند کاواساکی در رنج قیمتی 17 تا 300 میلیون تومان در بازار ایران عرضه شده‌اند که بررسی‌ها نشان می‌دهد موتورسیکلت Ninja H2 از گران‌ترین آنهاست و تا چند روز آینده توسط شرکت کویر موتور به ایران ارائه می‌شود. این موتورسیکلت نیز حدوداً 300 میلیون تومان قیمت دارد.

همچنین KX 65 از ارزان‌ترین موتورسیکلت‌های کاواساکی است که با قیمت 17 میلیون و 700 هزار تومان به فروش می‌رسد.

قیمت حدودی برخی از موتورسیکلت‌های برند کاواساکی

مدل موتورسیکلت

قیمت (تومان)

VULCAN 1700 Vaquero ABS

١٣٨,٢٠٠,٠٠٠

(Ninja ZX-14R (ZZR1400

١٢٩,٢٠٠,٠٠٠

Ninja ZX-10R 30th Anniversary

١١٤,٤٤٠,٠٠٠

Ninja ZX-10R

١١٢,٢٠٠,٠٠٠

Z1000SX

٩٩,٢٠٠,٠٠٠

VERSYS 1000 ABS

٩٥,٤٠٠,٠٠٠

Z1000

٩٤,٢٠٠,٠٠٠

Ninja ZX-6R 30th Anniversary

٨٩,٨٠٠,٠٠٠

VULCAN Custom SP

٨٩,٨٠٠,٠٠٠

Ninja ZX-6R

٨٧,٢٠٠,٠٠٠

KLX 450 R

٤٣,٥٥٠,٠٠٠

KX 450 F

٣٩,٩٢٠,٠٠٠

KX 250F

٣٦,٩٥٠,٠٠٠

Stockman 250

٢٨,١٥٠,٠٠٠

KX 85-II

٢٢,١٠٠,٠٠٠

KX 85

١٩,٩٠٠,٠٠٠

KX 65

١٧,٧٠٠,٠٠٠

Ninja H2

---

Ninja 250

---

Z250

---

KLX 250

---

KLX 150

---