کدخبر: ۱۲۳۳۶۰ لینک کوتاه

نیمه نخست ۲۰۱۵ به کام خودروسازان آلمانی

فولکس‌واگن از تویوتا سبقت گرفت

میزان فروش خودرو در نیمه نخست سال ۲۰۱۵ نشان می‌دهد، کمپانی آلمانی «فولکس‌واگن»، با بیشترین فروش، از کمپانی ژاپنی «تویوتا» پیشی گرفت و بدین‌ترتیب بیش از پیش به اهداف سه‌ساله خود نزدیک شد.

به‌گزارش اقتصادنیوز، کمپانی فولکس‌واگن، باوجودی که توانست در نیمه نخست سال، گوی سبقت را از رقیب خود یعنی تویوتا برباید و به بزرگترین فروشنده خودروی جهان بدل شود، اما برای حفظ این رتبه با چالش‌های بسیاری روبرو است چراکه میزان تحویل خودروهای این کمپانی در چین، به‌عنوان مقصد نهایی یک‌سوم خودروهای جهان، در حال کاهش است و این کمپانی همچنان بیشترین سود خود را مدیون تقاضاها در بازارهای اروپای شرقی است.

به‌گزارش خبرگزاری رویترز، «استفان برتزل»، رییس مرکز تحقیقات خودرو (CAR) در میشیگان می‌گوید: تلاش برای رسیدن به مقیاس بیشتر، تنها درصورت افزایش هم‌افزایی قابل دستیابی است و این چیزی است که به‌نظر می‌رسد فولکس‌واگن قادر به دست‌یابی به آن نیست. وی افزود: وابستگی فولکس‌واگن به بازار چین برای یک کمپانی به بزرگی فولکس واگن سرمایه‌گذاری ضعیفی است که این کمپانی را با مشکل روبرو خواهد کرد.

کمپانی فولکس‌واگن، تحت هشت سال مدیریت «مارتین وینترکورن»، به دنبال افزایش سهم خود در بازارهای جهانی بوده که در این راه به افزودن مدل‌های جدید‌تر، راه‌اندازی خط تولید بیشتر و همینطور افزایش فروش در بازارهای چین اقدام کرده‌است.

گروه آلمانی فولکس‌واگن در تاریخ 17 جولای از فروش پنج میلیون و 40 هزار دستگاه خودرو در نیمه نخست سال خبر داد. درمقابل، کمپانی تویوتا میزان فروش خود در همین مدت را پنج میلیون و 20 هزار دستگاه اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل، 1.5 درصد کاهش نشان می‌دهد. تویوتا که قصد دارد سه شنبه آینده میزان درآمده سه‌ماهه نخست خود را اعلام کند، دلیل کاهش فروش خود را کندی رشد اقتصاد در بازارهای نوظهور و همینطور افزایش مالیات خودروهای کوچک در ژاپن اعلام کرد.