کدخبر: ۱۲۹۸۸۷ لینک کوتاه

چرا فرانسوی‌ها خودروی فرانسوی سوار نمی‌شوند؟

خودروهای فرانسوی در مقایسه با برندهای ژاپنی یا آلمانی، کمترین میزان اعتماد در جهان حتی در خود فرانسه را دارا هستند.

چندسال پیش روزنامه لاتریبون فرانسه با استناد به تحقیق انجام شده توسط مجله تخصصی ماشین «موتور پرس»(Motor Presse) در مورد پنج کشور سوئیس، برزیل، آلمان، فرانسه و چین، در گزارشی اعلام کرد که بازارهای این کشورها کمترین میزان اعتماد را نسبت به خودروهای فرانسوی داشته‌اند.

این آمار نامطلوب شرکت‌های فرانسوی در حالی نشان از اوضاع ناگوار آنها دارد که از سال 2012 تاکنون به دلیل تحریم ایران وضعیت آنها بدتر نیز شده است و کمتر می‌توانند برای تحقیق و توسعه هزینه کرده و مدل‌های خود را به روز کنند.

بر اساس مطالعات این مجله ماشین؛ در خود کشور فرانسه، تنها 24 درصد از دارندگان رنو و سیتروئن و 21 درصد از دارندگان پژو از ماشین‌های خود رضایت کامل را دارند در صورتی که میزان پذیرش و رضایتمندی از خودروهای ژاپنی و آلمانی به 70 درصد رسیده است.

آمارهای سال 2013 نشان می‌دهند که خودروهای فرانسوی پژو و رنو رتبه‌های 29 و 30 را [در مقایسه با سایر برندهای ماشین] در آلمان به خود اختصاص داده‌اند و این وضعیت برای سه برند معروف فرانسه در کشور لهستان بسیار ناامیدکننده‌تر است به این صورت که این خودروها، از لحاظ میزان رضایتمندی مشتریان در سه رتبه آخر قرار گرفته‌اند.

روزنامه فرانسوی لاتریبون نگاه بازارهای جهانی نسبت به خودروهای فرانسوی را نگران‌کننده دانست و براساس تحقیقات موتور پرس اذعان داشت که شرایط خودروهای فرانسوی در سایر کشورهای اروپایی مانند اسپانیا، سوئد و ایتالیا نیز چنگی به دل نمی‌زند.

منبع: تسنیم