کدخبر: ۱۳۱۷۰۳ لینک کوتاه

معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو:

مشکلی در تحویل خودروهای تسهیلاتی وجود ندارد

معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران خودرو گفت: در فرآیند تحویل خودروهای طرح تسهیلات ۲۵میلیون تومانی مشکلی به وجود نیامده است و خودروها طبق برنامه ریزی های اولیه طرح، در زمان اعلام شده تحویل مشتریان می شود.

مصطفي خان‌كرمي در خصوص بخشنامه ارسالي به نمايندگي‌هاي ايران خودرو كه باعث ايجاد شبهات و نگراني‌هايي براي خريداران محصولات شده، اظهار كرد: اين بخشنامه طبق روال هميشگي ارسال شده و موضوع جديد و نگران كننده‌اي نيست.

او افزود: براي تسهيل و تسريع در فرآيند واگذاري محصولات به مشتريان، خودروهاي توليد شده به صورت اماني به نمايندگي‌ها ارسال مي‌شود تا پس از طي شدن مراحل قانوني خريد، بلافاصله تحويل خريداران شود.

خان‌كرمي با بيان اينكه در بخشنامه اخير يكبار ديگر بر ممنوعيت تحويل خودروهاي اماني بدون سند و پلاك انتظامي تاكيد شده، گفت: اين ممنوعيت از قبل نيز وجود داشته و ارتباطي به طرح فروش تسهيلاتي ندارد بلكه طبق روال هميشگي ايران خودرو، تحويل خودرو به مشتري بدون پلاك، سند و بيمه نامه مجاز نيست.

او در خصوص موضوع تحويل خودروها قبل از صدور فاكتور به مشتريان نيز اظهار كرد: رويه هميشگي شركت ايران خودرو اين بوده و همواره به نمايندگي‌ها نيز به صورت رسمي اعلام شده است كه تحويل خودرو بدون پلاك و سند به مشتري به دلايل ملاحظات اعلام شده نيروي انتظامي و همچنين جلوگيري از بروز مشكلات احتمالي براي خودرو مجاز نيست.

او در خصوص زمان صدور فاكتور تعهدات طرح 25 ميليوني اعلام كرد: طبق ضوابط اعلام شده طرح تامين وجوه از منابع بانكي بايد پس از تحويل چك ها و مدارك به بانك صورت گيرد كه اين فرايند توسط شركت ايران خودرو انجام شده است و با تاييد و تامين بانك عامل، صدور فاكتور آغاز خواهد شد.

معاون بازاريابي و فروش ايران خودرو در پايان گفت: مشتريان ايران خودرو در اجراي طرح و دريافت خودرو نگراني نداشته باشند زيرا طرح ملي دولت بي‌شك تا آخرين مرحله اجرايي خواهد شد.