کدخبر: ۱۴۳۱۱۳ لینک کوتاه

اقتصادنیوز گزارش می‌دهد:

تولید خودرو در فروردین کاهش یافت/ کاهش ۷.۵ درصدی انواع خودرو سواری

تولید انواع خودرو در کشور طی فروردین ماه امسال با ۶.۳ درصد کاهش روبرو بود که در این میان دومین خودروساز بزرگ کشور با ۷.۹درصد کاهش رکورد زد.

به گزارش اقتصادنیوز، بر اساس آمار رسمی وزارت صنعت، معدن و تجارت که بر روی سایت انجمن خودروسازان ایران قرار گرفته است، تولید انواع خودرو در کشور طی ماه گذشته با 6.3 درصد کاهش مواجه بود که دومین خودروساز بزرگ کشور با کاهش 7.9 درصدی خود سهم بسزایی در کاهش تولید انواع خودرو داشته است.

بر اساس این گزارش تا پایان فروردین ماه امسال، 56 هزار و 500 دستگاه انواع خودرو به تولید رسید که 52 هزار دستگاه آن را انواع سواری به خود اختصاص داده است. این آمار نشان می‌دهد که تولید انواع خودرو سواری در کشور در فروردین ماه امسال نسبت به سال گذشته با 7.5 درصد کاهش روبرو بوده است.

این آمار بیانگر آن است که ایران‌خودرو در ماه گذشته با 1.1 درصد و رقیبش با 7.9 درصد کاهش تولید روبرو بوده که کم کاری دومین خودروساز کشور سبب شده آمار تولید انواع خودرو در کشور شیب نزولی بیشتری داشته باشد.

کارنامه خودروسازان در سالجاری نشان می‌دهد که ایران خودرو با تولید 30 هزار دستگاه از انواع خودرو بزرگترین خودروساز کشور در فروردین ماه بوده است. پس از آن رقیب ایت شرکت 23 هزار دستگاه خودرو به تولید رسانده و در جایگاه دوم قرار گرفته است.

بررسی وضعیت تولید در خودروسازان بخش خصوصی حاکی از آن است که کرمان موتور در طول یکماه گذشته با 45.6 و بهمن با 26.8 درصد کاهش تولید مواجه بوده اند و در مقابل شرکت مدیران خودرو 11 درصد رشد را تجربه کرده است.