کدخبر: ۱۴۵۹۸۷ لینک کوتاه

اقتصادنیوز گزارش می‌دهد:

هشدار سازمان حمایت به خریداران خودروهای وارداتی/ ارایه گارانتی و وارانتی اجباری است

سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از هموطنان خواست به هنگام خرید خودروهای وارداتی از داشتن گارانتی و ‏وارانتی آن اطمینان حاصل کنند و مراقب تحویل خودروهای کارکرده به جای صفر کیلومتر باشند.

به گزارش اقتصادنیوز، سازمان حمایت که مدتی است دست از قیمت‌گذاری کشیده و به اهداف سازنده در بخش تولید و خدمات روی آورده در اطلاعیه ای عنوان کرد، با عنایت به اینکه در اجرای ماده 4 قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان یکی از عمده ترین اهداف صدور دستورالعمل ساماندهی واردات ‏خودرو درشهریورماه سال 94 جلوگیری از ورود خودروی فاقد گارانتی به کشور است، بنابراین انتظار آنست، خودروهای وارداتی توسط ‏واردکنندگان فاقد نمایندگی رسمی که بر اساس مکانیزم فوق وارد کشور شده است دارای ضمانت ارایه خدمات پس از فروش تعهد شده ‏توسط شبکه نماینده رسمی باشد.

این اطلاعیه پس از آن صورت می‌گیرد که برخی واردکنندگان جزء، خودورهایی را از کشورهای حاشیه خلیج فارس وارد کرده‌اند که فاقد مشخصات لازم برای یک خودرو صفر کیلومتر بوده‌اند.

بر اساس این اطلاعیه، اگر خودروهای وارداتی دارای ضمانت ارایه خدمات پس از فروش تعهد شده ‏توسط شبکه نماینده رسمی نباشند، تلقی این است که خودروی مذکور فاقد اصالت لازم ازحیث مواردی نظیر دارا بودن استاندارد یورو 2 به جای یورو 5، کار کرده، تغییرات غیر استاندارد در سیم کشی خودرو، عدم تطابق آپشن‌های اعلامی با آپشن‌های واقعی و ‏‏.... است.

این سازمان به کلیه خریداران و مصرف کنندگان خودروهای وارداتی که تمایلی به تامین خودرو از طریق ‏شبکه نمایندگان رسمی ندارند، توصیه کرد تا به منظور پیشگیری از بروز شبهات بعدی دراصالت خودرو، در هنگام خرید از ‏واردکنندگان فاقد نمایندگی رسمی حتما از شرایط خدمات پس از فروش خودرو و همچنین وجود کارت گارانتی خودرو آگاهی ‏و اطمینان حاصل کرده و از خرید خودروهای فاقد کارت گارانتی اکیدا خودداری کنند.

سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد که کمافی السابق از طریق تلفن 124 آماده رسیدگی به شکایات در این زمینه است. ‏

به گزارش اقتصادنیوز، کارشناسان اقتصادی معتقدند که سازمان حمایت به جای اینکه خود را اسیر قیمت‌گذاری کند می تواند بدون استفاده از ابزار قیمتی خدمات گسترده‌تری را در راستای ایفای حقوق مشتریان ارائه دهد.