کدخبر: ۱۴۷۵۱۲ لینک کوتاه

اقتصادنیوز گزارش می‌دهد

هراس مردم از بدعهدی خودروسازان/ پاشنه آشیل طرح‌های فروش قسطی خودرو

خودروسازان بزرگ کشور در حالی طی چند روز گذشته به مناسبت عید سعید فطر طرح‌های فروش اقساطی خودرو را اجرایی کرده‌اند که برخی نمایندگی‌های فروش خودرو نسبت به بدعهدی خودروسازان به مشتریان هشدار داده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز، خودروسازان کشور طی چند روز گذشته با تبلیغات وسیعی برخی محصولات خود را با پیش‌پرداخت پایین و سود صفر در معرض فروش قرار داده و وعده داده‌اند که خودرو مورد نظر را ظرف یک تا دو ماه آینده تحویل مشتریان دهند. این در حالی است که برخی از نمایندگی‌های فروش خودروسازان بزرگ کشور در گفت‌وگو با «اقتصادنیوز» نسبت بدعهدی احتمالی خودروسازان در تحویل خودروهای ثبت‌نامی به مشتریان گلایه کردند.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر یکی از خودروسازان در پیش فروش قبلی خود، با 15 تا دو ماه تاخیر محصول مورد نظر را به مشتریان واگذار کرده این در حالی است که مشتریان به تعهدات خود عمل کرده و تمامی مبالغ خواسته شده را به حساب این خودروساز واریز کرده‌اند.

از آنجا که این خودروساز محصولات ارزانی را به فروش می‌رساند و مشتریان از خودرو مورد نظر بیشتر به عنوان خودرو کار استفاده می‌کنند، بدعهدی صورت گرفته سبب مختل شدن کسب‌وکار آنان شده است.

نمایندگی‌های مجاز خودروسازان به مردم توصیه می‌کنند که همه وعده‌های خودروسازان را جدی نگیرند و اگر آنها در تبلیغات خود عنوان می‌کنند که دو ماهه خودرو را تحویل می‌دهند، فرض را بر این بگذارند که خودرو مورد نظر ممکن است تا چهار ماه دیگر به آنان واگذار شود.

به گفته این نمایندگی‌های مجاز، سابقه بدعهدی خودروسازان سبب شده تا به رغم شرایط مناسب و بی‌سابقه‌ای که خودروسازان برای فروش خودرو گذاشته‌اند، متقاضیان با دست لرزان اقدام به ثبت نام این خودروها کنند.