کدخبر: ۱۴۹۶۹۴ لینک کوتاه

جریمه فولکس‌ واگن در ایتالیا

آژانس ضد انحصار ایتالیا اعلام کرد فولکس‌واگن را به‌دلیل ارائه اطلاعات نادرست درباره میزان انتشار گازهای آلاینده خودروهای دیزلی به خریداران، مبلغ ۵ میلیون یورو جریمه کرده است.

آژانس ضد انحصار ایتالیا اعلام کرد فولکس‌ واگن را به‌دلیل ارائه اطلاعات نادرست درباره میزان انتشار گازهای آلاینده خودروهای دیزلی به خریداران، مبلغ ۵ میلیون یورو جریمه کرده است.

به گزارش رویترز، این آژانس نظارتی ایتالیایی اعلام کرد با توجه به اختیارات خود بالاترین جریمه را برای فولکس‌ واگن درنظر گرفته است، زیرا این خودروساز خودروهای دیزلی را به فروش رسانده است که مجهز به نرم‌افزار تقلب در میزان انتشار گازهای آلاینده هستند. شرکت فولکس‌ واگن اعلام کرد قصد دارد به دادگاه اداری درباره این جریمه شکایت کند.

شرکت فولکس‌ واگن اعلام کرد این شرکت و واحد ایتالیایی آن کاملا و با شفافیت برای روشن شدن حقیقت همکاری کرده‌اند و این تصمیم آژانس ضدانحصار ایتالیا دلایل موجهی را برای فولکس‌ واگن به وجود آورده است که درخواست تجدیدنظر کند. فولکس‌ واگن که بزرگ‌ترین خودروساز اروپا محسوب می‌شود، به‌دلیل تقلب در میزان انتشار گازهای آلاینده با بزرگ‌ترین رسوایی در تاریخ این شرکت دست‌به گریبان است و در ایالات متحده، کره‌جنوبی و دیگر نقاط مورد پیگرد قضایی قرار گرفته است.

منبع: اخبار خودرو