کدخبر: ۱۵۰۰۲۶ لینک کوتاه

وقتی مک لارن وانت می‌سازد!

طرحی که در مورد آن حرف می‌زنیم، در واقع یک مفهوم گرافیکی از مک لارن P۱ است که آن را در قالب یک خودروی «وانت» نشان می‌دهد.

طرحی که با توجه به خصوصیات مک لارن P1 به هیچ وجه عملی نخواهد شد، زیرا سیستم محرک اصلی خودرو یعنی پیشرانه درون سوز ۸ سیلندر آن در انتهای بدنه نصب می‌شود که حالا در این طرح کاملا حذف شده و یک فضای خالی برای توشه بار در نظر گرفته شده است (البته با توجه به تصویر می‌توان یک قطعه خارجی را در محفظه بار مشاهده کرد که به نظر می‌رسد موتور درون سوز باشد، ولی بدون پوشش و حفاظ‌های استاندارد).

البته گفتنی است که هدف این طراح از آماده سازی این طرح، صرفا به نمایش گذاشتن توانایی‌هایش در طراحی و ویرایش خودروهاست، ولی اگر کمی معقولانه‌تر عمل می‌کرد، می‌توانست طرحی ایده‌آل‌تر و معقول‌تر آماده کند که موجبات خنده کاربران اینترنتی را فراهم نیاورد.

جهت یادآوری می‌توان گفت که در محدوده قدرتی مک لارن P1 از سیستم محرکی الکتریکی و یک موتور درون سوز ۳٫۸ لیتری هشت سیلندر استفاده شده که موتور درون سوز آن در دور موتور ۷۵۰۰ دور بر دقیقه حداکثر ۷۲۷ اسب بخار قدرت و در دور ۴۰۰۰ هم نهایتا ۷۲۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند که در کنار قدرت ۱۷۶ اسب بخاری و گشتاور ۱۳۰ نیوتن متری موتور الکتریکی، نیروی ترکیبی ۹۰۳ اسب بخاری ( ۶۶۴ کیلووات ) و گشتاور ۸۵۰ نیوتن متری بدست می‌آید.

منبع: صبحانه