کدخبر: ۱۵۰۶۸۴ لینک کوتاه

بازگشت سانگ یانگ موسو

سانگ یانگ، تصمیم دارد از این پس پیکاپ کوراندو اسپرت را با نام آشنای موسو روانه بازار کند. قرار است این پیکاپ با موتور و گیربکسی جدید تولید شود. همچنین تغییراتی در ظاهر و کابین آن نیز در دستور کار قرار گرفته شده است.

یکی از پیکاپ های ارزان قیمت که در بازار اروپا طرفدارانی دارد محصولی از خودرو ساز کره‌ای «سانگ‌یانگ» است که کوراندو اسپرت نام دارد. قرار است پیکاپ کوراندو اسپرت با تغییرات فنی و نام آشنای موسو وارد بازار اروپا شود. موسو به معنای کرگدن است.
موسو در سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۵ در اروپا عرضه می شد و در ایران هم اولین خودروی سانگ یانگ بود که توسط شرکت خودرو سازی مرتب تولید می‌شد.
 
کوراندو اسپرت با موتور دیزل ۱۵۳ اسب بخاری و استاندارد یورو۵ عرضه می‌شد و دارای گیربکس پنج سرعته بود. نمونه جدید کوراندو اسپرت که از این پس با نام موسو شناخته خواهد شد، به موتور ۲٫۲ لیتری ۱۷۶ اسب بخاری با استاندارد یورو ۶ مجهز خواهد شد و گیربکس آن نیز از نوع شش سرعته اتوماتیک خواهد بود.

بجز موتور و گیربکس ظاهر جلویی و کابین آن نیز دچار تغییراتی بخصوص برروی داشبورد و نمای جلویی خواهد شد. سیستم تعلیق همانند کوراندو اسپرت خواهد بود و همچنان توانایی حمل یک تن بار در موسو باقی خواهد ماند.

منبع: اخبارخودرو