کدخبر: ۱۵۰۶۹۹ لینک کوتاه

بیشترین خودروهایی که در ۴ ماهه نخست امسال وارد ایران شدند+۲ نمودار

اولین برندها و اولین خودروهای وارداتی ایران در ماه‌های آغازین سال جاری کدام بودند؟

به گزارش اقتصادنیوز، در چهار ماه نخست سال جاری در مجموع 18هزار و 531 دستگاه انواع خودروی سواری به کشور وارد شده است که نسبت به مدت مشابه سال پیش، افزایش 31 درصدی را نشان می‌دهد. مهم‌ترین تغییر و تحول در میزان واردات خودرو در این چهار ماه سقوط و صعود رتبه دو برند کیا موتورز و تویوتا است. آن طور که «دنیای اقتصاد» گزارش داده، به‌رغم آنکه آمار گمرک در 4 ماه منتهی به تیر سال 95 نشان از آن دارد که خودروهای کره‌ای سهم بیشتری از واردات را به خود اختصاص داده‌اند، اما دومین خودروساز بزرگ کره یعنی کیاموتورز که همواره در رده دوم جدول قرار داشت با تنزل رتبه به جایگاه سوم سقوط کرد.

براساس این گزارش، شرکت هیوندایی با 5 هزار و 453 دستگاه رتبه نخست را از آن خود کرده است و بر این اساس توانسته در صدر جدول واردات خودرو به کشور قرار بگیرد. تویوتا که به‌طور سنتی در رتبه سوم جدول واردات خودرو به کشور قرار داشت با ورود 3 هزار و 244 دستگاه توانست گوی سبقت را از کیاموتورز برباید و در رتبه دوم قرار بگیرد. میزان واردات این برند در 4 ماه ابتدایی سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 60 درصدی را نشان می‌دهد. کیاموتورز نیز با واردات 3 هزار و 86 دستگاه خودرو در رتبه سوم جای گرفت. این در حالی است که سهم واردات این خودروساز در مقایسه با سال گذشته رشد 18 درصدی را نشان می‌دهد.

در این شکل اقتصادنیوز می‌توانید برندهای اولین خودروهای وارد شده به ایران در چهار ماهه آغازین سال 95 را ببینید.

در بخش دیگری از این گزارش درباره خودروهایی که سهم بیشتری از واردات در چهار ماه نخست سال جاری را به خود اختصاص داده‌اند، آمده است: بنابر آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران، هیوندایی سانتافه با واردات 3069 دستگاهی به ایران رتبه اول را به خود اختصاص داده است. بعد از آن کیااسپورتیج با 926 دستگاه رتبه دوم را در واردات از آن خود کرده است. پس از آن اما تویوتا رافور با واردات 907 دستگاه، رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

در این شکل اقتصادنیوز می‌توانید نام اولین خودروهای وارد شده به ایران در چهار ماهه آغازین سال 95 را ببینید.