کدخبر: ۱۰۹۳۲۹ لینک کوتاه

اعتصاب کارکنان یک میدان نفتی فراساحلی قزاقستان

کارکنان یک میدان نفتی فراساحلی قزاقستان در اعتراض به شرایط کاری خود اعتصاب کردند.

به گزارش اقتصادنیوز، یک منبع شرکت ملی نفت و گاز قزاقستان، KazMunayGas، پنجشنبه هشتم ژانویه (18 دی) خبر داد که کارکنان میدان فراساحلی Klamkas Sea واقع در منطقه مانگیستائو اعتصاب کرده‌اند و مدیریت کازمونای گاز نیز به دنبال بررسی علل این اعتصاب است.
این در حالی است که ابزل نورقاسم‌اُف، مسئول رسانه‌ای شرکت کازمونای گاز، با رد اعتصاب بخشی از کارکنان این شرکت گفت: «مدیریت کازمونای گاز به همراه شهردار مانگیستائو در حال مذاکره با کارکنان شرکت‌های خدماتی مشغول در پروژه‌های نفتی و گازی این منطقه هستند.»
او خاطرنشان کرد: «اخبار اعتصاب به شکلی که منعکس شده صحیح نیست و تنها کارکنان شرکت تابعه اُکتائو اویل سرویس، شرایطی را برای ادامه کار خود مطرح کرده‌اند که هم‌اکنون این شرکت مشغول مذاکره و بررسی شرایط کارکنان خود است. میدان نفتی فراساحلی کلامکاس در سال 2002 کشف شد و ذخایر آن دست کم 160 میلیون تن نفت برآورد شده است.
این نخستین بار نیست که کارکنان بخش نفتی قزاقستان اعتصاب می‌کنند. در دسامبر 2011 نیز بروز شورش گسترده در شهر ژانائوزن و روستای همجوار آن، دست‌کم 14 نفر کشته و 80 زخمی برجای گذاشت. این شورش، در نتیجه خودداری مدیریت کازمونای گاز از انجام مذاکره با کارکنان اعتصابی صورت گرفت.