کدخبر: ۱۱۰۲۵۴ لینک کوتاه

تداوم کاهش قیمت نفت

عربستان: سیاست نفتی تغییر نمی‌کند

علی رغم آنکه قیمت نفت به پایین ترین مقدار خود در ۶ سال اخیر رسیده است اما عربستان از سیاست نفتی خود عقب نشینی نمی کند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از بلومبرگ؛ قیمت نفت به پایین ترین مقدار خود در 6 سال اخیر رسید این کاهش درپی اعلام پادشاه جدید عربستان سعودی بر ادامه سیاست تولید نفت و افزایش ذخایر نفت خام آمریکا همچنین بیشتر شدن حدس و گمان ها در مورد ادامه یافتن وضعیت اضافه عرضه کنونی اتفاق افتاد.
قیمت نفت در بازار نیویورک 2.6 درصد سقوط داشت همچنین در هفته گذشته بازر نفت آتی نیویورک افت قیمت 6.6 درصدی را تجربه کرد. ملک سلمان که پس از ملک عبدالله قدرت را در عربستان سعودی به دست گرفته است در نطق خود که از تلوزیون ملی عربستان پخش می شد بر ادامه سیاست فعلی تولید نفت عربستان تاکید کرد. بر اساس گزارش انستیتو نفت آمریکا تولید نفت آمریکا در ماه گذشته میلادی به 385میلیون و 500 هزار بشکه رسید که بشترین مقدار از 1930 است.
قیمت نفت طی سال گذشته میلادی تقریبا 50 درصد افت داشت این از آنروی بود که کشورهای تولید کننده نفت (OPEC) اعلام کردند که تولید نفت خود را حتی در صورتی که آمریکائیها با سرعت بیشتری به استخراج نفت بپردازند کاهش نخواهند داد.
بر اساس اظهارات محمد ال سبان وزیر نفت عربستان در سال های 1988 تا 2013؛ عربستان سعودی (بیشترین صادر کننده نفت در جهان) از افزایش تولید نفت (و به تبع آن کاهش قیمت نفت  درصدد تحریک بخش تقاضا و افزایش سطح تقاضا برای نفت است.
Hong Sung Ki تحلیلگر بازار در کمپانی سامسونگ کره جنوبی معتقد است؛ تولید نفت خام در درجه اول باید برای کاهش سرعت انباشت، کاهش یابد. در حال حاضر سرعت انباشت در بالاترین سطح خود حتی بالاتر از زمان بحران اقتصادی جهان در سال 2008 قرار دارد. بازار نفت در هفته گذشته واکنش شدیدی به انتخاب ملک سلمان عبدالعزیز که به فردی بسیار محافظه کار مشهور است، نشان داد و احتمالا این وضعیت ادامه خواهد داشت.