کدخبر: ۱۲۴۹۲۳ لینک کوتاه

افزایش اندک قیمت نفت/ نوسان در مرز کف قیمت شش‌ساله

قیمت نفت برنت در بازارهای جهانی ۶۰ سنت افزایش یافت و ۴۳.۲۹ دلار به ازای هر بشکه معامله شد، اما به علت نگرانی در مورد چین همچنان در نزدیکی پایین‌ترین قیمت در ۶ سال و نیم اخیر قرار دارد.

به گزارش رویترز، بازارهای نفت خام پس از کاهش شدید جلسه گذشته، بیش از یک درصد ارزش خود را بازیافتند اما قیمت نفت همچنان در نزدیکی پایین‌ترین قیمت در 6 سال و نیم اخیر قرار دارد چراکه تضعیف اوراق قرضه چین موجب بروز نگرانی در مورد سقوط اقتصادی در این منطقه شده است.

در حالی‌ که بازارهای جهانی نشانه‌هایی از بهبود دارد اما با توجه به نگرانی سرمایه‌گذاران از زمین خوردن سخت دومین اقتصاد بزرگ جهان و بزرگ‌ترین مصرف‌‌کننده کالاهای اساسی، سهام‌های بازار بورس چین 5 درصد دیگر فروریخت.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 60 سنت افزایش 43.29 دلار فروخته شد

نفت خام آمریکا نیز با 66 سنت افزایش 38.90 دلار به ازای هر بشکه فروخته شد.

هر دو نوع نفت برنت و نفت آمریکا چندان با قیمت‌های روز دوشنبه فاصله چندانی ندارند که نشان‌دهنده نگرانی در مورد چشم‌انداز اقتصادی چین است و این نگرانی به بزرگی نگرانی در مورد مازاد عرضه است که در بازار شایع شده است.

منابع کشتیرانی می‌گویند: کاهش احتمالی در تقاضا در ترافیک نفتکش‌ها قابل مشاهده است به طوریکه تعداد نفتکش‌های غول‌پیکر ثبت شده به مقصد آسیا، از 105 فروند در ماه ژوئن به 94 در ماه جولای و 83 فروند در این ماه کاهش یافته است.

تعداد نفتکش‌های غرب آفریقا به مقصد آسیا نیز از 36 فروند در ماه جولای به 18 فروند در ماه جاری کاهش یافته‌اند.

منبع: فارس