کدخبر: ۱۲۴۹۶۶ لینک کوتاه

اقتصادنیوز گزارش می‌دهد:

رونق معاملات پلیمرها کلید خورد

در بازار محصولات پتروشیمی با محوریت بورس کالا شاهد افزایش حجم خرید هستیم زیرا افت قیمت ها شرایطی را فراهم کرده تا خرید جذابیت بیشتری پیدا کند.

به گزارش اقتصادنیوز، در بازار محصولات پتروشیمی با محوریت بورس کالا شاهد افزایش حجم خرید هستیم زیرا افت قیمت ها شرایطی را فراهم کرده تا خرید جذابیت بیشتری پیدا کند. به نظر می رسد با تزریق کالاهایی که در بورس کالا مورد معامله قرار می گیرد به بازار ، معاملات از رونق بیشتری برخوردار شده و حجم تولید نیز در صنایع پایین دستی با ثبات قیمت مواد اولیه بهبود یابد.

در روز سه شنبه شاهد اولین عرضه مهم محصولات پلیمری در بورس کالای ایران پس از اعلام قیمت های پایه جدید با جهت گیری کاهشی بودیم که البته استقبال خریداران را نیز به همراه داشت. کاهش قیمت های پایه و کاهش بیشتر قیمت ها توسط برخی از عرضه کنندگان در کنار پایین بودن موجودی انبارها را می توان مهمترین دلایل افزایش حجم خرید در بورس کالای ایران دانست که باعث شد حجم معامله پلیمرها به بیش از 32 هزار تن افزایش یابد.

در این تالار به جز گریدهای OFF ، پلی وینیل کلراید S70 پتروشیمی آبادان ، پلی وینیل کلراید S65 پتروشیمی اروند ، پلی اتیلن سنگین لوله CRP100N ، پلی اتیلن سنگین لوله مشکی CRP100B و پلی اتیلن سنگین تزریقی 52518پتروشیمی جم ، پلی اتیلن سبک فیلم 0075 و 0200 پتروشیمی بندرامام ، پلی اتیلن سبک خطی AA 0209 پتروشیمی امیرکبیر و پلی اتیلن ترفتالات بطری BG781 پتروشیمی تندگویان مهمترین عرضه های روز سه شنبه گریدهای پلیمری به شمار آمدند که با افزایش تقاضا با رقابت مورد معامله قرار گرفتند.

رخداد مهم در روز سه شنبه در بورس کالا کاهش قیمت 0209 پتروشیمی امیرکبیر و چند گرید دیگر بیش از افت قیمت های پایه بود که باعث شد قیمت هایی کمتر از نرخ های رسمی بر تابلو قرار بگیرد. این وضعیت که باعث جذب حجم بیشتری از تقاضا شد نشان می دهد که عرضه کنندگان اصلی شرایط سخت بازار را درک کرده و در کنار کاهش سودآوری صادرات باز هم به بازار داخلی روی آورده اند تا با افزایش حجم فروش شرایط بهتری را کسب کنند. به نظر می رسد تاکنون این تاکتیک برای افزایش حجم فروش موفق عمل کرده باشد.