کدخبر: ۱۰۸۱۷۴ لینک کوتاه

نیکل در بازارهای جهانی گران شد

نتایج رضایت بخش وام‌های اعطایی به چینی‌ها باعث افزایش قیمت نیکل در چین به عنوان بزرگ‌ترین مصرف‌کننده فلزات در جهان شد.

 به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از بلومبرگ، بانک مرکزی چین امروز اعلام کرد که تامین مالی کل در ماه گذشته به بالاترین رقم از ماه ژوئن رسیده  و شاخص LMEX شش فلز اصلی مورد مبادله در لندن در میان نگرانی‌ها مبنی بر کاهش تقاضا به دلیل کُندی رشد اقتصادی چین، 4.1 درصد در سال جاری کاهش یافته است.

 به گفته یک استراتژیست ارشد کالا در تورنتو، اگر داده‌های چین در جهت مخالف نگرانی‌های موجود که اغلب نزولی هستند حرکت کنند، روند مثبت نیکل تقویت می‌شود.

 نیکل برای تحویل سه‌ماهه 2.4 درصد افزایش یافت و به 16675 دلار در هر تن در بورس فلزات لندن رسید که برای اولین بار از چهارم دسامبر افزایش یافته است. گفتنی است قیمت‌ها 4.9 درصد در پنج دوره گذشته سقوط کرده بودند.

 این فلز در سال جاری پس از ایجاد محدودیت هایی برای حمل و نقل سنگ‌های معدنی از سوی اندونزی، بزرگ‌ترین تولید‌کننده نیکل تصفیه شده در جهان، 20 درصد افزایش قیمت را تجربه کرده بود. به گزارش CLSA ، با کاهش تولید نیکل چدن چین(NPI) که یک جایگزین درجه پایین‌تر برای نیکل تصفیه شده محسوب می‌شود، قیمت‌ها ممکن است در سال 2015 نیز به سیر صعودی خود ادامه دهند. همچنین در بازار معاملات لندن، مس برای تحویل سه‌ماهه با 0.4 درصد افزایش به 6490 دلار در هر تن (2.94 دلار در هر پوند) رسید. سرب نیز افزایش یافت در حالی که آلومینیوم و روی کاهش داشتند. قلع بدون تغییر باقی ماند.

 آتی مس برای تحویل در مارس با 0.4 درصد افزایش به 2.934 دلار در هر پوند در Comex نیویورک رسید.