کدخبر: ۱۱۴۶۸۰ لینک کوتاه

گزارش از وضعیت بازار جهانی فلزات

تولید مس ژاپن افزایش می‌یابد

کمپانی (Pan Pacific Copper (PPC بزرگترین تولید ککنده شمش مس در ژاپن امروز دوشنبه اعلام کرده است در نظر دارد طی ماه‌های آپریل تا سپتامبر ۱.۹ درصد به تولید خود بیافزاید آنها دلیل اتخاذ این سیاست را افزایش تقاضا در بازارهای داخلی و بین‌الملی اعلام کرده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، کمپانی (Pan Pacific Copper (PPC بزرگترین تولید ککنده شمش مس در ژاپن امروز دوشنبه اعلام کرده است در نظر دارد طی ماه‌های آپریل تا سپتامبر 1.9 درصد به تولید خود بیافزاید آنها دلیل اتخاذ این سیاست را افزایش تقاضا در بازارهای داخلی و بین‌الملی اعلام کرده‌اند.
این کمپانی بزرگ پیش‌بینی کرده است تولید 6 ماهه این کمپانی پس از ماه آوریل  289 هزار و 700 تن شود. این در حالی است که این کمپانی طی همین مدت در سال گذشته 284 هزار و 200 تن تولید داشته است. 
یوسوکو هاندا سخنگوی PPC  گفته است تقاضا داخلی در بخش ساخت و ساز تقویت شده است این افزایش در تقاضا درپی اجرای پروژه‌ ساخت و ساز و بازسازی در کلان شهر توکیو و مناطق شمال شرقی ژاپن ایجاد شده است.
مناطق شمال شرقی ژاپن در پی سونامی شدیدی که در سال 2011 ایجاد شده به شدت تخریب شد. 
همچنین PPC 43 تا 45 درصد محصولات خود را صادر می‌کند و انتظار دارد افزایش تقاضا  از جانب چین و کشورهای جنوب آسیا افزایش پیدا کند.
امروز قیمت مس در بازار COMEX با 1.6 درصد افزایش به سطح 2 دلار و 77 سنت در هر پوند ( هر پود تقریبا معادل 450 گرم است) رسید.