کدخبر: ۱۲۳۳۳۶ لینک کوتاه

چشم‌اندار بازار فلزات کماکان نگران کننده است

قیمت مس به علت گسترش نگرانی‌ها در مورد کاهش تقاضای چین کاهش ادامه‌داری داشته، اما این کاهش با انتشار آمار ضعیف از اقتصاد آمریکا که کاهش ارزش دلار را در پی داشت، اندکی متوقف شده است. مس طی ماه جولای بیشترین سقوط خود را ازماه ژانویه تجربه کرد؛ در همین حال آلومینیوم نیز به کمترین قیمت خود در ۶ سال اخیر رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه خبری Geelong Advertiser.com، قیمت مس امروز دوشنبه در بازار فلزات لندن پس از آنکه در ساعات آغازین بازار یک درصد کاهش داشت در ادامه با انتشار آمار ضعیف اقتصاد آمریکا 0.4 درصد ازکاهش خود را جبران کرد و به سطح 5230 دلار درهر تن رسید. ریچارد فو رئیس بخش بازارهای آسیایی سوسیته جنرال می‌گوید: قیمت مس پس از تضعیف دلار کمی افزایش داشت.

قمیت مس در بازار فلزات لندن در ماه جولای 9 درصد کاهش داشت که بیشترین میزان کاهش از ماه ژانویه و دومین کاهش بزرگ از سال 2012 میلادی بوده است.

سرمایه‌گذاران و دست‌اندرکاران بازار مس بعد از آنکه آمار و داده‌های اخیر نشان می‌دهد اقتصادچین کماکان در شرایط خوبی به سر نمی‌برد نسبت به چشم‌انداز بازار نگران هستند.

یوگن وینبرگ رئیس بخش تحقیقت بازار کالا در کامرز بانک می‌گوید: من فکر می‌کنم بازار فلزات دست‌کم در کوتاه‌مدت با یک جریان کاهش قیمت شدید مواجه شود. او ادامه می‌دهد: این بسیار سخت است که انتظار تثبیت قیمت‌ها را داشته باشیم به‌ویژه آنکه بازار سهام چین در شرایط نامطلوبی به سرمی برد و نوسانات بالایی دارد. همچنین باید تقویت دلار در هفته‌های اخیر را نیز در نظر گرفت.