کدخبر: ۱۱۰۷۲۲ لینک کوتاه

واکنش آل‌اسحاق به شبهات ایجاد شده در روند ثبت‌نام:

بعضی‌ها همه چیز را سیاسی می‌کنند

رئیس اتاق تهران گفت: این که چه افرادی در انتخابات اتاق بازرگانی ثبت‌نام می‌کنند، تفاوتی ندارد اما بعضی‌ها همه چیز را سیاسی می‌کنند. وقتی یک نفر شرایط ثبت نام را داشته باشد دیگر مهم نیست که آن فرد چه کسی است.

به گزارش «اقتصادنیوز»، یحیی آل‌اسحاق امروز در جلسه هیات نمایندگان اتاق تهران با اشاره به روند ثبت نام برای شرکت در در انتخابات دوره هشتم اتاق بازرگانی با تاکید بر این که طبق گزارش‌هایی که دریافت کردیم و به اذعان افرادی که شاهد روند ثبت نام در انتخابات اتاق بازرگانی بودند، تمام مسائل مربوط به ثبت نام با شرایط دقیق انجام شد،گفت: متأسفانه حرف‌هایی گفته شد که کمی حلاوت این کار بزرگ را تلخ کرد اما به نظر من کار هیأت اجرایی در ساعات آخر ثبت‌نام بسیار درخشان بود، چون اجازه ندادند به دلیل  مسائل فنی حق احدی از متقاضیانی که در ساعت مقرر و با پرونده کامل مراجعه کرده بودند ضایع شود.

وی تاکید کرد: ثبت نام انتخابات در روز آخر از ساعت 16 و 30 دقیقه تا 22 تمدید شد و در این فاصله چند نفری برای ثبت نام مراجعه کردند. چند نفری که در این فاصله ثبت نام کردند پرونده و مدارکشان تکمیل بود اما در آن زمان سایت ثبت نام دچار مشکل شد و اگر قرار بود به این دلیل این افراد امکان ثبت نام پیدا نکنند حق‌شان ضایع می‌شد چرا که آنها در زمان تعیین شده پرونده‌هایشان را کامل کردند و مشکل سایت تقصیر ثبت نام کنندگان نیست.

وی در تشریح سفر خود به اسپانیا گفت: اسپانیا کشوری با 48 میلیون نفر جمعیت است که در میان کشور‌های اروپایی از سطح تکنولوژی بالایی برخوردار است.

رئیس اتاق تهران با اشاره به رابطه تاریخی ایران و اسپانیا اظهار کرد:14 درصد مصرف نفت اسپانیا از ایران تامین می شود اما به دلایلی هم اکنون این رقم کمتر شده است.

آل‌اسحاق با اشاره به این که دولت اسپانیا عزم خود را برای گسترش روابط تجاری و اقتصادی با ایران جزم کرده و دولت اسپانیا اعلام رسمی کرده که می‌خواهد در ایران سرمایه‌گذاری کند، خاطر نشان کرد: ایران و اسپانیا می‌توانند در حوزه‌های مختلف اقتصادی با یکدیگر ارتباط داشته باشند. این کشور در حوزه‌هایی نظیر حمل‌ونقل، خودرو، صنایع غذایی و دارویی امکانات و توانایی‌های بالایی دارد. همچنین در حوزه تحقیقات کشاورزی، مطالعات علمی و فناوری و پتروشیمی دارای امکانات بزرگی است که ایران می تواند از آن بهره گیرد.

رئیس اتاق تهران ادامه داد: اسپانیا توانسته 740 میلیارد دلار سرمایه خارجی جذب کند و در مقابل اسپانیا 50 درصد سرمایه گذاری خود را در خارج از این کشور انجام داده اند که این نشان از پیوستگی اقتصاد این کشور با سایر کشورهای اروپایی دارد.

وی با تاکید بر این که شرکت‌های اسپانیایی حتی در سال‌های سخت تحریم هم کم و بیش در ایران حضور داشتند، گفت: همانطور که یکی از شرکت‌های اسپانیایی اعلام کرد 150 میلیون دلار تجهیزات بندری به ایران صادر کرده و 50 درصد این تجهیزات نیز در داخل ایران و با کمک نیروی انسانی ایرانی تولید شده است.