کدخبر: ۱۱۱۷۵۵ لینک کوتاه

چرا «پیشگامان» با «خواستاران تحول‌» ائتلاف نکرد؟

تراکم ژنرال‌های صنعتی در لیست خواستاران تحول

به دلیل تراکم در لیست، تحول‌خواهان برخی از چهره‌های صنعتی را از فهرست نامزدهای خود برای انتخابات اتاق بازرگانی حذف کردند. در حالی که گروه «پیشگامان» دلیل عدم ائتلاف خود با «خواستاران تحول» را مشکلات فنی اعلام کرده، یکی از اعضای تحول، تراکم این لیست را مانع ائتلاف دو گروه دانست.

به گزارش اقتصادنیوز، در زمان ثبت‌نام برای انتخابات دوره هشتم اتاق بازرگانی زمزمه‌هایی مبنی بر ائتلاف اسدالله عسگر اولادی و مجیدرضا حریری لیدرهای اصلی گروه‌های پیشگامان با گروه ‌خواستاران تحول مطرح شد که البته در نهایت این اتفاق رخ نداد. مجید رضا حریری دلیل عدم پیوستن آنها به گروه خواستاران تحول و تشکیل گروه پیشگامان آفاق را مشکلات فنی با لیدر‌های گروه خواستاران تحول اعلام کرد.

اما بر اساس لیست فعلی گروه خواستاران تحول که با محوریت محمدرضا بهزادیان و حمید حسینی اداره می‌شود، مشاهده می‌شود که به دلیل تراکم در لیست، این گروه مجبور به حذف برخی از چهره‌ها شده‌است. در حال حاضر در لیست گروه خواستاران تحول اسامی‌ای نظیر احمد موسوی رهپیما از فومن شیمی، سید مجید صدری مدیرعامل رایتل، حجاریان، پدیدار، سروش، مرسل صدیق، پرویزیان، رفان و نژاد سلیم به چشم می‌خورد.

این گروه مجبور شده‌است به دلیل تراکم در چهره‌های صنعتی از میان افرادی نظیر محمود تبریزی، مریم سلطانی، رجالی، و رحم‌دار تنها دو نفر را انتخاب کند.

به گفته یکی از اعضای گروه تحول مانع اصلی مانع اصلی تفاهم بین پیشگامان و تحول این بود که در لیست تحول، فضایی برای قرار دادن اعضای پبشگامان نبوده‌است.