کدخبر: ۱۱۵۵۹۳ لینک کوتاه

معافیت مالیاتی در برخی از شهرک‌های صنعتی

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به تصویب قانون حمایت از تولید در مجلس شورای اسلامی گفت: در این لایحه برای واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی واقع در شعاع ۳۰ کیلومتری شهرها معافیت مالیاتی در نظر گرفته شده است.

به گزارش اقتصادنیوز، سید محمدعلی سیدابریشمی در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی قوچان و نشست مشترک با صنعتگران این شهرستان اظهار کرد: بحث قانون حمایت از تولید را مجلس شورای اسلامی تصویب کرده که در آن موارد خوبی برای حمایت از صنعتگران و تولید نظیر معافیت‌های مالیاتی پیش بینی شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به این موضوع که در ایجاد زیرساخت‌های مناسب شهرک‌های صنعتی به دنبال کیفی‌سازی و تأمین زیرساخت‌ها هستیم، گفت: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی و برنامه‌ریزی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خدمات زیربنایی تا درب شهرک‌ها آمده که امید است نیاز واحدهای صنعتی به صورت کیفی مثل جاده دسترسی، آب، برق، گاز، سیستم فاضلاب و... تأمین شود.

سیدابریشمی با یادآوری این مطلب که ۷۲ درصد واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی به سیستم تصفیه فاضلاب داخلی شهرک متصل شده‌اند، بیان کرد: سیستم تصفیه فاضلاب ایجاد شده در شهرک صنعتی قوچان یکی از بهترین سیستم‌های تصفیه فاضلاب است که امید است همه واحدهای موجود به این سیستم متصل شوند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌‌های صنعتی ایران گفت: با تصفیه فاضلاب صرفه‌ جویی بسیاری در زمینه آب واحدهای صنعتی انجام می‌شود.

وی افزود: چنانچه آب شبکه فاضلاب برگردد می‌توان برای مصارفی چون آبیاری فضای سبز موجود در شهرک‌های صنعتی از آن استفاده کرد تا از این طریق صرفه‌ جویی بسیاری در زمینه آب واحدهای صنعتی انجام شود.