کدخبر: ۱۱۶۰۲۱ لینک کوتاه

اقتصادنیوز گزارش می‌دهد:

مامویت لاریجانی درباره «معادن» به کمیسیون صنایع

رئیس مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه‌ای به رئیس کمیسیون صنایع و معادن سه ماموریت برای این کمیسیون تعیین کرد و بر این اساس قرار است این کمیسیون بررسی مشکلات فولاد، مس، آلومینیوم و سنگ‌آهن را هم در دستور کار خود قرار دهد.

به گزارش اقتصادنیوز، رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رضا رحمانی خواستار تهیه گزارشی جامع در خصوص صنعت خودرو، صنایع پتروشیمی و صنایع معدنی شده و بررسی مسائل و مشکلات آنان را در دستور کار این کمیسیون قرار داده است.

علی لاریجانی همچنین در بخش دیگری از این نامه خواستار بررسی مزیت‌های این صنایع سه گانه شده و بر این اساس قرار است مباحث مختلفی که در خصوص مشکلات این صنایع مطرح است در جلسات این کمیسیون با فعالان صنعتی و معدنی واکاوی شود.

در این ماموریت رئیس مجلس به کمیسیون صنایع و معادن قرار است مجلس بررسی مشکلات فولاد، مس، آلومینیوم و سنگ‌آهن را هم در دستور کار خود قرار دهد. دستیابی به راه حلی جامع در خصوص مشکلات معادن و صنایع معدنی مهمترین محور ماموریت کمیسیون صنایع و معادن است که چندی پیش هم رضا رحمانی در گفت و گو با اقتصادنیوز به جزئیات این ماموریت اشاره کرد.

اما در حالی که قرار بود فولادسازان و فعالان صنعت سنگ‌آهن اولین میهمان‌های معدنی این کمیسیون باشند، حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون صنایع و معادن و ارائه گزارش عملکرد این وزارتخانه در سالی که گذشت، سبب شد تمامی مباحث و مشکلات بخش معدن کشور و صنایع وابسته به آن مطرح شود.

در حالی طرح‌های ویژه‌ای در خصوص معادن در دستور کار کمیسیون صنایع و معادن مجلس قرار گرفته که رضا رحمانی پیشتر به اقتصادنیوز از جلسه این کمیسیون با سنگ‌آهنی‌ها و فولادسازان خبر داده بود اما بررسی‌ها نشان می‌دهد هنوز جلسه‌ای با فعالان دو عرصه برگزار نشده است.

البته رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز پیش‌تر اعلام کرده بود مشکلات معادن، فولاد، مس و آلومینیوم با حضور فعالان تولیدکنندگان است و از حضور فعالان معدنی و صنعتی در این کمیسیون برای همفکری استقبال خواهیم کرد.

با این حال باید منتظر ماند تا میهمان بعدی کمیسیون صنایع و معادن مجلس پیرو ماموریت سه‌گانه لاریجانی، کدام دسته از فعالان معدنی هستند. آیا تمامی مشکلات معادن و صنایع وابسته آن در حضور فعالان مطرح و تصمیم‌گیری خواهد شد؟