کدخبر: ۱۱۱۲۴۵ لینک کوتاه

مصباحی‌مقدم:

توافق یا عدم توافق هسته‌ای موجب جهش یا افت اقتصادی نمی‌شود

غلامرضا مصباحی‌مقدم تاثیر توافق احتمالی هسته‌ای بر اقتصاد ایران را روانی دانست و گفت: توافق هسته‌ای یا عدم توافق به هیچ وجه موجب جهش اقتصادی فوق‌العاده یا افت اقتصادی در کشور نمی‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی مقدم پنجشنبه شب در نشست پرسش و پاسخ با اساتید دانشگاه آزاد اسلامی مشهد گفت: آثار روانی توافق یا عدم توافق در مذاکرات ایران با گروه 1+5 بر اقتصاد کشور بیشتر از آثار واقعی آن است.

وی در عین حال اظهار کرد: اگر توافق در این مذاکرات حاصل شود، اثر روانی مثبت بر جامعه می گذارد و بازار و بورس واکنش مثبت نشان خواهد داد.

مصباحی مقدم با یادآوری نوسانات اقتصادی کشور در سال های گذشته افزود: افزایش شدید نرخ تورم در سال های قبل ناشی از وضعیت روانی، حس بی ثباتی و رها شدن مدیریت اقتصادی جامعه بود و اکنون اقدامات مثبت دولت و امیدی که به آینده بهتر در جامعه بوجود آمده، نرخ تورم را کاهش داده است.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: امید به فردای بهتر باعث می شود تولید کننده فعالیت بیشتری داشته باشد، فروشنده اجناس خود را سریعتر بفروشد و خریدار رغبت بیشتری نسبت به خرید داشته باشد و این منجر به فعال شدن بازار می شود.

وی شرکت های اروپایی را برای مشارکت اقتصادی راغب به تجارت با ایران و امیدوار به توافق هسته ای دانست و افزود: در گفت و گوی اخیر خود با معاون سیاسی وزیر امور خارجه آلمان، این کشور را راغب به همکاری با ایران یافتم.

منبع: ایرنا