کدخبر: ۱۰۱۹۹۳ لینک کوتاه

در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس صورت گرفت

تولید بیش از یک میلیون تن محصولات صنایع معدنی

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی معدنی و فلزی خلیج فارس خبر داد: یک میلیون و ۴۰ هزار و ۴۳۱ تن انواع محصولات صنایع معدنی از جمله فولاد و آلومینیوم در سه ماهه نخست سال جاری در منطقه ویژه اقتصادی معدنی و فلزی خلیج فارس تولید شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایمیدرو، مسعود هندیان با اعلام این خبر گفت: در فصل بهار امسال در مجموع 304 هزار و 391 تن اسلب و 688 هزار و 287 تن آهن اسفنجی در منطقه ویژه تولید شد که از این میزان 40 هزار و 16 تن اسلب به خارج کشور صادر شده است.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی معدنی و فلزی خلیج فارس افزود: در مدت یاد شده در مجموع 45 هزار و 418 تن آلومینیوم در منطقه ویژه تولید شد که از این میزان 17 هزار و 846 تن آلومینیوم به خارج از کشور صادر شد.
وی بیان کرد: در سه ماه نخست امسال همچنین 2335 تن شمش روی در منطقه مذکور تولید شد که از این میزان 1800 تن به خارج صادر شد.
هندیان اظهار داشت: همچنین تولید آب توسط سه کارخانه آب شیرین کن در منطقه ویژه در سه ماهه نخست سال جاری به یک میلیون و 700 هزار مترمکعب رسید.
وی ادامه داد: همچنین کل تناژ تخلیه مواد معدنی در فصل بهار امسال در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس با افزایش چشمگیری مواجه شد و به یک میلیون و 68 هزار و 702 تن رسید؛ در حالی که در مدت مشابه سال قبل این رقم برابر با 729 هزار و 587 تن بود.