کدخبر: ۱۰۲۲۶۸ لینک کوتاه

رئیس اتحادیه آهن فروشان خبر داد

تعطیلی بیش از ۱۵۰۰ آهن فروشی

رئیس اتحادیه آهن فروشان مدعی شد که بیش از ۱۵۰۰ واحد صنفی آهن فروش از سال گذشته تاکنون تعطیل شده اند.

به گزارش اقتصادنیوز،  با توجه به اینکه در ماه گذشته گمرک در بخشنامه‌‌ای اعلام کرده بود به دلیل اینکه ورق فولادی ،تیرآهن ،میلگرد و... مشمول اقلام تنظیم بازار است، صادرات آنها تاپایان خردادماه سال جاری آزاد محسوب می‌شود و این اتفاق نیز افتاده است. در همین حال در حال حاضر تولیدکنندگان این بازار با رکود مواجه هستند و میزان فروش آنها کاهش یافته است.


در همین رابطه، رئیس اتحادیه آهنفروشان نیز اظهار کرد: بیش از یک سال است که بازار آهن در رکود است و در حال حاضر هم که در ماه رمضان هستیم هیچ خرید و فروشی صورت نمیگیرد.


محمد آزاد افزود: مشکلات ما در خصوص مالیات بر ارزش افزوده همچنان باقی است و حل نشده و سازمان مالیات به قول و قرار هایی که داده بود عمل نکرده است.


رئیس اتحادیه آهنفروشان خاطرنشان کرد: بیش از 1500 واحد صنفی آهن فروش از سال گذشته تاکنون تعطیل شدهاند و صنف آهنفروش در صورتی که در این وضعیت باقی بماند متلاشی خواهد شد.


وی با اشاره به وضعیت صادرات این محصول به ایلنا گفت: هر چند صادرات فولاد و میلگرد آزاد شده اما باید اول فکری به حال تولیدکنندگان کرد، زمانی که بازار در رکود است و هیچ فروشی  نمیشود و تولیدکنندگان ناچارند کار خود را رها کنند، در نتیجه تولید کاهش مییابد و کارگران نیز بیکار میشوند.