کدخبر: ۱۰۲۵۱۷ لینک کوتاه

در بهار امسال انجام شد

سرمایه گذاری ۳۴ هزار میلیاردی صنعتی

در سه ماهه نخست امسال میزان سرمایه گذاری ناشی از صدور جوازهای تاسیس صنعتی بیش از ۳۴ هزار میلیارد تومان بود که پیش بینی اشتغال ناشی از این سرمایه گذاری معادل ۹۱ هزار و ۶۶۵ نفر بوده است. تعداد ۸۵ فقره پروانه بهره برداری معدنی توسط وزارت صنعت، معدن وتجارت صادر شده که نسبت به سه ماهه نخست سال گذشته رشد ۶.۲۵ درصدی را نشان می دهد.

به گزارش اقتصادنیوز، وزارت صنعت، معدن و تجارت جدای از این آمارهای در  بخش صنعت، آمارهایی هم مربوط به بخش معدن منتشر کرده است.

با توجه به آمار مجوزهای صادره بخش معدن در سال 92 که توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر شده همچنین در سال گذشته مجموعا 1927 پروانه اکتشاف معدنی صادر شده که نسبت به 1708 پروانه صادر شده در سال 91 معادل 13 درصد رشد را نشان می‌دهد.

از مجموع این 1927 پروانه، 264 مورد در حوزه جغرافیایی استان یزد و 228 مورد در استان کرمان بوده که در مجموع 25 درصد کل پروانه‌های اکتشاف معادن کشور در سال 92 را به خود اختصاص دادهاند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که در  سه ماهه نخست امسال تعداد 85 فقره پروانه بهرهبرداری معدنی توسط وزارت صنعت، معدن وتجارت صادر شده که نسبت به سه ماهه نخست سال گذشته رشد 6.25 درصدی داشته است.


آن طور که شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران گزارش داده، در سه ماهه نخست سال 92 تعداد پروانههای بهرهبرداری معدنی در سراسر کشور بالغ بر 80 فقره بود.


براساس این گزارش، همچنین در سه ماهه نخست امسال اشتغال ایجاد شده از ناحیه صدور پروانههای بهره برداری معدنی برای  هزار و 250 نفر بوده که نسبت به سه ماهه نخست سال گذشته که این میزان برای 540 نفر بوده، رشد 131.4 درصدی را نشان میدهد.


این گزارش می‌افزاید، در سه ماهه نخست امسال تعداد سه هزار و 723 فقره جواز تاسیس صنعتی توسط وزارت صنعت، معدن وتجارت در کشور صادر شده است.