کدخبر: ۱۰۳۰۹۲ لینک کوتاه

الصاق بخش معدن به بسته «خروج از رکود»

وزیر صنعت، معدن و تجارت از بررسی راهکارهای توسعه بخش معدن در نشست تخصصی دولت و از پیوستن بخش معدن به بسته خروج از رکود خبر داد.

به گزارش «اقتصادنیوز»، در پی انتقادات رئیس ایمیدرو از توجه کافی نکردن به بخش معدن در بسته خروج از رکود دولت، محمدرضا نعمت‌زاده در مراسم تودیع و معارفه رئیس موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی از اضافه شدن بخش معدن در بسته جامع خروج غیر تورمی از رکود خبر داد.

او با بیان اینکه یکی از راهکارهای نجات توسعه کشور توجه به بخش معدن است، افزود: با توجه به اینکه بسته جامع خروج غیر تورمی از رکود، به سرعت تدوین شده، ممکن است به ظاهر و از نظر ویراستاری در آن بخش معدن مطرح نشده باشد، اما هدف تدوین‌کنندگان بسته مذکور این نبوده که بخش مذکور دیده نشود، بلکه معتقدیم هر جا صنعت است، معدن نیز در نهان آن وجود دارد.

او افزود: بسته ضد رکود در آغاز راه است و تعهد میکنیم بخش معدن به بندهای این بسته افزوده شود و هر جا که به مجلس شورای اسلامی یا دولت مربوط باشد، در آنجا مطرح خواهیم کرد. در نشست تخصصی یکشنبه این هفته با هیات دولت نیز به بخش معدن و راهکارهای توسعه آن پرداخته خواهد شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تعامل بیشتر تشکل‌های بخش خصوصی با دولت را برای بهره‌گیری از توان کارشناسی این انجمن‌ها و ایجاد درک مشترک، برای اجرای سریعتر و مطلوب‌تر بسته ضد رکود خواستار شده و گفت: دولت امکانات لازم را برای دستیابی به این اهداف در اختیار تشکل‌ها قرار خواهد داد.

آن‌طور که ایرنا گزارش داده، نعمت‌زاده با بیان اینکه طرح‌های مرتبط با زنجیره تولید فولاد را تکمیل می‌کنیم، تصریح کرد: در این زنجیره بخش‌های مختلف اکتشاف تا مرحله تولید فولاد مورد توجه قرار می‌گیرند.

او بیان کرد: طرح‌های با پیشرفت 90 درصد دارای اشتغال بالا و نیز طرح های فعال در مناطق محروم در اولویت طرح‌های قابل راه‌اندازی امسال قرار دارند. الزامات زنجیره صادرات، همچون سرمایه در گردش در اولویت قرار دارد.