کدخبر: ۱۱۰۲۱۶ لینک کوتاه

مازاد عرضه جهانی سنگ آهن در سال ۲۰۱۸

پیش‌بینی می‌شود مازاد عرضه جهانی سنگ آهن از ۳۵ میلیون تن در سال جاری به ۲۰۰ میلیون تن در سال ۲۰۱۸ برسد.

پایگاه اطلاع‌رسانی ایمیدرو نوشت:

افزایش عرضه سنگ آهن ارزان توسط استرالیا و برزیل به میزانی بیشتر از رشد تقاضای چین از سال جاری باعث شد که در سال گذشته قیمت‌ها ۴۷ درصد کاهش پیدا کند. 

شرکت ریو نیز اعلام کرد که تولید سنگ آهن در سال گذشته از ۲۶۶ میلیون تن به ۲۹۵. ۴ میلیون تن رسیده و امسال به ۳۳۰ میلیون تن خواهد رسید.

بر اساس گزارش بلومبرگ، پیش بینی می‌شود که شرکت وآله (بزرگ‌ترین صادرکننده) ۳۴۰ میلیون تن سنگ آهن در همین دوره تولید داشته باشد.

شرکت مذکور اعلام کرد که به دنبال کاهش بیشتر هزینه تولید سنگ آهن خود است و بر همین اساس هزینه سرمایه‌ای خود را در سال گذشته تا ماه ژوئن به کمتر از ۸. ۵ میلیارد دلار کاهش داده که پایین‌ترین میزان از سال ۲۰۱۰ است.

هزینه اکتشافات سالانه شرکت نیز در سال گذشته از ۹۴۸ میلیون دلار در سال ۲۰۱۳ به ۷۶۵ میلیون دلار کاهش یافت که حدود یک سوم آن به بخش اکتشافات مس در امریکا، روسیه و چین تخصیص داده شده است. پیش بینی می‌شود که قیمت میانگین سنگ آهن امسال به ۶۶ دلار برسد.

قیمت سنگ آهن صادراتی به چین به طور میانگین به حدود 76.5 دلار در هر تن در سه ماه نخست امسال خواهد بود، در حالی که در مدت مشابه آن در سال ۲۰۱۳ به رقم ۱۳۵ دلار در هر تن رسید.