کدخبر: ۱۲۱۸۳۱ لینک کوتاه

پیشرفت ۸۰ درصدی طرح پرعیارسازی کنسانتره سنگ‌آهن مرکزی

مدیرعامل شرکت سنگ‌آهن مرکزی بافق گفت: با بهره‌برداری از طرح اصلاح خطوط، عیار کنسانتره سنگ‌آهن تولیدی این مجتمع افزایش می‌یابد.

محمدجواد عسکری با بیان این مطلب گفت: طرح اصلاح خطوط تولید کنسانتره سنگ‌آهن از جمله طرح‌های 6 گانه توسعه‌ای شرکت سنگ‌آهن مرکزی بافق است که عیار کنسانتره تولیدی (3 میلیون و 250 هزار تن) را از 52 به 67.5 درصد افزایش می‌دهد.

او ادامه داد: میزان پیشرفت این طرح تا پایان خرداد، 80.45 درصد بوده و پیش‌بینی می‌شود قبل از پایان امسال راه‌اندازی شود. میزان سرمایه‌گذاری ارزی و ریالی این طرح به ترتیب حدود 13.89 میلیون یورو 115 میلیارد و 775 میلیون ریال است.

مدیرعامل شرکت سنگ‌آهن مرکزی بافق با اشاره به طرح‌های توسعه‌ای دیگر این مجتمع تصریح کرد: طرح احداث کارخانه 5 میلیون تنی گندله سه چاهون (با سرمایه گذاری 187 میلیون یورو)، طرح احداث کارخانه فرآوری هماتیتی به ظرفیت ۲ میلیون تن (با سرمایه‌گذاری 89.2 میلیون یورو) و طرح احداث کارخانه یک میلیون تنی فولاد کسری بافق (با سرمایه‌گذاری 380 میلیون یورو) در این مجتمع اجرا می‌شود.

او ادامه داد: طرح احداث خطوط آهن (شامل مونتاژ و بارگیری ایستگاه‌های بارگیری و تخلیه سنگ‌آهن، ایستگاه بارگیری کنسانتره و خطوط ریلی داخلی معادن چغارت و سه چاهون) از دیگر طرح‌های مجتمع مذکور است که اکنون بیش از 85 درصد پیشرفت دارد. فاز نخست آن (23 هزار و 700 متر خط و 21 دستگاه سوزن) کامل شده و فاز دوم آن (ریل گذاری 9.3 کیلومتر) آماده اجراست. اجرای شبکه فاضلاب شهر بافق با هدف جمع‌آوری و استحصال 120 لیتر آب در ثانیه از محل فاضلاب شهری برای مصارف صنعتی شرکت نیز طرح دیگر است که یک هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری برای اجرای آن پیش‌بینی شده و تاکنون بخشی از طرح همچون احداث 2 مخزن 20 هزار متر مکعبی و عملیات لوله‌گذاری انجام شده است.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی ایمیدرو