کدخبر: ۱۲۱۸۶۵ لینک کوتاه

خواسته ربیعی در خصوص بهترین درمان کارگران مجروح ذوب آهن

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صبح روز جاری (یکشنبه) با حضور در بیمارستان شهید چمران از کارگران مجروح حادثه ذوب آهن اصفهان دیدن و با تیم معالج این کارگران برای انتخاب بهترین گزینه درمان گفت و گو کرد.

علی ربیعی با حضور در بیمارستان شهید چمران از نزدیک از مجروحان حادثه سه روز پیش شرکت ذوب‌ آهن اصفهان که براثر آن سه نفر کشته و تعداد دیگری مجروح شده بودند، دیدن کرد.

او در حالی که به صحبت‌های محمدتقی حلی‌ساز رئیس بیمارستان شهید چمران گوش می‌داد، خواستار انتخاب بهترین گزینه برای درمان کارگران مجروح شد.

حلی‌ساز نیز در پاسخ به ملاقات ربیعی از بیماران، گفت: سه نفر از کارگران این کارخانه به ترتیب 35،45 و 65 درصد دچار سوختگی شده‌اند که دو بیمار 35 و 45درصد بیشتر از ناحیه صورت دچار آسیب شده‌اند که هر دو بیمار خوشبختانه دارای سوختگی عمقی نیستند.

او ادامه داد: اما مجروحی که دارای 65 درصد سوختگی است، بیشتر از ناحیه پا دچار سوختگی عمیق شده که کادر پزشکی بیمارستان با مجهزترین امکانات در صدد درمان آنان هستند.

پزشک شرکت ذوب آهن اصفهان که در دیدار وزیر کار از مجروحان نیز حضور داشت، گفت: شرکت ذوب آهن اصفهان آمادگی دارد که این مجروحان را برای درمان با بهترین امکانات و تجهیزات به آلمان اعزام کند.

حلی‌ساز توضیح داد: هم اکنون معالجاتی که در ایران برای سوانح و سوختگی صورت می‌گیرد با مجهزترین امکانات آلمان برابری می‌کند و پزشکان دلسوز از هیچ تلاشی برای بهبود این بیماران کوتاهی نمی‌کنند.

او تاکید کرد: کادر پزشکی معالج مجروحان بسیار قوی است و بهترین تصمیم‌ها را به لحاظ درمانی اتخاذ می‌کنند.

پزشک شرکت ذوب آهن اصفهان معتقد است: در صورتی که بیماران سوختگی هفته نخست را به سلامت سپری کنند در هفته‌های آتی درمان آنها سریعتر خواهد شد و شانس بهبود آنها افزایش می‌یابد. اوج خدمات به این نوع بیماران سوختگی در هفته نخست است که خوشبختانه این خدمات به بهترین شکل، برای این کارگران انجام شده است.

حلی‌ساز معتقد است: جابجایی بیماران سوختگی در هفته نخست که نیاز به شرایط کاملا استریل دارند توصیه نمی‌شود اما هر تصمیمی در خصوص اعزام این مجروحان به آلمان اتخاذ شود، تابع آن هستند.

رئیس بیمارستان شهید چمران اظهار داشت: پس از بهبود در صورتی که بیماران بخواهند، می‌توان آنها را برای کارهای ترمیمی به آلمان اعزام کرد هرچند که در این خصوص هم در ایران پزشکان مجربی فعالیت می‌کنند. ایران به لحاظ درمان سوختگی از کشورهای پیشرو است.

او با اشاره به بینایی مجروحان گفت: خوشبختانه مجروحان به لحاظ بینایی هیچ مشکلی ندارند و سوختگی به چشمان آنها صدمه‌ای نزده است.

سپس وزیر کار با همراهان این مجروحان گفت و گو کرد و به آنها اطمینان داد که مسوولان تمام تلاش خود را تا کسب بهبودی نهایی ادامه خواهند داد.

همراهان مجروحان ضمن سپاسگزاری از حضور ربیعی در بیمارستان شهید چمران اعلام کردند: مسوولان شرکت ذوب آهن و همچنین پزشکان بیمارستان تمام تلاش خود را بر ای بهبود مصدومان انجام داده‌اند و تاکنون خانواده‌های این کارگران را تنها نگذاشته‌اند.

ربیعی در پایان به رئیس بیمارستان شهید چمران گفت: مسوولان حوزه کار تابع نظر پزشکان برای معالجه هستند. سه کارگر مجروح مثل فرزندان خود من هستند و دوست دارم که بهترین درمان برای آنها تصمیم‌گیری و انجام شود.

این گزارش می افزاید، هیاتی از وزارت کار برای بررسی علل حادثه شرکت ذوب آهن اصفهان که صبح پنجشنبه اتفاق افتاد و منجر به کشته شدن سه تن از کارگران این کارخانه و مجروح شدن 6 نفر(سه نفر سرپایی معالجه شدند) به اصفهان اعزام شده‌اند.

منبع: ایرنا