کدخبر: ۱۳۱۲۸۹ لینک کوتاه

قیمت ۹۸ دلاری کاتد در بازار چین در سال آتی

شرکت Codelco قیمت پیشنهادی کاتد را در بازار چین در سال آینده ، ۹۸ دلار در هر تن اعلام کرد.

مجله متال بولتن، این شرکت قیمت کاتد را در سال آینده با 35 دلار کاهش نسبت به قیمت معیار خود در سال جاری 98 دلار در هر تن اعلام کرد.

پیرو تصمیم شرکت مس Pan Pacific مبنی بر کاهش 10 دلاری پریمیوم قراردادی در سال آینده تا 105 دلار در هر تن ، انتظار می رفت که شرکت Codelco نیز قیمت معیار خود را در همین سطح تعیین کند.

روز گذشته یکی از تولیدکنندگان مس شیلی 26.3 درصد کاهش را در پریمیوم سال 2016 اعلام کرد که به عقیده برخی این اقدام پاسخی به کاهش سفارشات قراردادی در سال 2015 است و می تواند رقابت را در بازار چین افزایش دهد.

در سال جاری پریمیوم پایین مس برای تجاری که قراردادهای بلند مدت داشتند زیان هایی را به همراه داشت که پیشنهاد قیمت 133 دلار در هر تن از سوی Codelco و 120 دلار در هر تن از سوی تامین کنندگان دیگر پذیرفتند.

میانگین ماهانه پریمیوم در انبار شانگهای که توسط متال بولتن ارزیابی شد در تمام سال بالاتر از 120 دلار در هر تن بوده است. یکی از مقامات ارشد این شرکت افزود: برخی تجار به مشتریان چینی پریمیوم سالیانه 95_90 دلار در هر تن را پیشنهاد کردند.

یکی از منابع چینی به متال بولتن اعلام کرد :ما پیشنهاد 98 دلار در هر تن را از شرکت Codelco دریافت کردیم اما به دنبال راهی برای تخفیف در قیمت معیار هستیم.

دریافت پیشنهاد این قیمت توسط سه شرکت دیگر نیز تایید شده است.

منبع: ایمیدرو