کدخبر: ۱۰۰۰۰۸ لینک کوتاه

آغاز مذاکرات آب و برق ایران-آلمان

دور جدید مذاکرات جمهوری اسلامی ایران و آلمان با سفر حمید چیت چیان وزیر نیروی ایران به برلین از امروز آغاز می شود و در حاشیه این سفر مذاکراتی با زیگمار گبریل معاون صدراعظم آلمان انجام می شود.

به گزارش اقتصاد روز به نقل از مهر، حمید چیت چیان وزیر نیرو بعد از ظهر امروز به آلمان سفر می کند تا در مذاکراتی چند روزه با مسئولان این کشور عضو اتحادیه اروپا در خصوص سرمایه گذاری و اجرای طرح های مشترک در صنایع آب و برق دیدار و گفتگو کند.
 
وزارت نیرو امروز از احتمال امضای قراردادهای جدید آب و برقی با BDZ و GWP خبر داده، ضمن آنکه وزیر نیروی ایران از تاسیسات آب و فاضلاب شهر مونیخ و برلین بازدید خواهد کرد.
 
بازدید از نمایشگاه بین‌المللی آب و فاضلاب شهر مونیخ (ایفات) به‌عنوان بزرگ‌ترین نمایشگاه جهان در صنعت آب و فاضلاب از ماموریت‌های این سفر است که بسیاری از مقام‌های ارشد کشورهای جهان و به‌ویژه اروپا در این حوزه در آن شرکت دارند.
 
دیدار با نمایندگان شرکت‌های مهم آلمانی فعال در صنعت آب و فاضلاب و نیز انرژی‌های تجدیدپذیر از دیگر برنامه‌های وزیر نیرو در سفر به آلمان است.
 
همچنین در این سفر، وزیر نیرو در همایش شرکت‌های آب و فاضلاب ایران-آلمان در مونیخ سخنرانی می‌کند.
 
همچنین دیدار با وزیر محیط زیست و حفاظت از نیروگاه‌های اتمی آلمان و دیدار با زیگمار گبریل معاون صدراعظم آلمان از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده حمید چیت چیان در سفر به آلمان است.