کدخبر: ۱۰۰۱۱۲ لینک کوتاه

ایرج ندیمی در گفت و گو با اقتصاد روز:

دولت ممنوعیتی در استفاده از کارت سهمیا ندارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت نیاز به مجوز مجلس ندارد ومی تواند کارت سهمیا را در حوزه اختیارات خود تصویب و اجرایی کند

ایرج ندیمی در گفت و گو با اقتصاد روز در رابطه با طرح جدید دولت برای حذف دریافت یارانه نقدی و جایگزینی کارت اعتباری به جای آن اظهار داشت : در قانون هدفمندی یارانه ها استفاده از کمک های نقدی و غیر نقدی توسط دولت به صراحت آمده است. 
با اعلام برنامه جدید دولت حسن روحانی در خصوص حذف یارانه نقدی و جایگزینی کارت‌ اعتباری انرژی این موضوعات مختلفی مطرح شده است از جمله اینکه آیا این طرح برای اجرا نیازی به مجوز مجلس برای اجرا دارد یا خیر و چه فوایدی برای مردم و کشور در پیش دارد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با مثبت ارزیابی کردنطرح کارت انرژی  گفت: باید از تولید کنندگان داخلی حمایت کرد.
وی با بیان اینکه دولت می تواند برای اجرای هدفمندی یارانه ها به دو شیوه نقدی و غیر نقدی عمل کند. افزود: همانطور که در تبصره 2 ماده 12 قانون هدفمندی ذکر شده است، کمک های نقدی و غیر نقدی از اجرای این قانون را باید در نظر بگیریم و چه بهتر است که کمک های غیر نقدی به مردم از کالاهای ساخت داخل باشد که حمایتی هم از تولیدکنندگان داخلی صورت گرفته باشد.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در رابطه با نیاز این طرح به مجوز گرفتن از مجلس بیان تصریح کرد: دولت ممنوعیتی در استفاده از روش پرداخت غیر نقدی یارانه ندارد، اما باید کالاهای مورد نیاز و ضروری مردم را در این طرح انتخاب و در الویت قرار دهد.
نماینده مردم در مجلس درمان و معیشت را اولویت های امروز مردم کشور دانست و افزود: دولت باید واقعیت ها و خواسته های اصلی جامعه را در این طرح مد نظر قرار دهد.
ندیمی در پایان با مثبت ارزیابی کردن این طرح افزود: بسیار نیکو است که دامنه خدمت به مردم در این زمینه را گسترش دهیم اما به صورت مدیریت شده و عقلانی.