کدخبر: ۱۰۰۶۹۴ لینک کوتاه

مدیر سامانه هوشمند سوخت:

سهمیه بندی CNG منتفی شد

یک مقام مسوول در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با تشریح آخرین وضعیت صدور کارت هوشمند انرژی، اعلام کرد: عرضه کارتی و یا سهمیه بندی CNG فعلاً منتفی است.

به گزارش سایت خبری «اقتصاد» به نقل از مهر، سیدمحسن روحانی درباره آخرین وضعیت راه‌اندازی سامانه هوشمند انرژی در سطح جایگاه‌های CNG کشور، گفت: راه‌اندازی سامانه هوشمند در جایگاه‌های گاز به صورت آزمایشی تاکنون انجام شده است.

مدیر سامانه هوشمند سوخت در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اعلام اینکه با این وجود در شرایط فعلی راه‌اندازی گسترده سامانه هوشمند در جایگاه‌های CNG در اولویت قرار ندارد، تصریح کرد: عرضه کارتی و یا سهمیه‌بندی CNG فعلاً منتفی است.

این مقام مسوول همچنین در پاسخ به مهر در خصوص فعال‌سازی کارت هوشمند انرژی در کشور توضیح داد: یکی از اهداف راه‌اندازی کارت هوشمند انرژی استفاده همزمان از چند حامل انرژی همچون بنزین، گازوئیل، CNG و LPG با یک کارت است.

روحانی با یادآوری اینکه با تعریف کارت هوشمند انرژی امکان خرید همزمان چند حامل انرژی با تعریف سهمیه‌های مشخص وجود دارد، بیان کرد: در صورتی که اجرای این طرح در سطح دولت و وزارت نفت نهایی شود امکان برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی کارت هوشمند انرژی در کشور وجود دارد.

تا پایان اسفندماه سال گذشته قرار بود تعداد کل جایگاه‌های CNG کشور به 2200 ایستگاه افزایش یابد که در نهایت 30 اردیبهشت‌ماه سال جاری تعداد جایگاه‌های CNG کشور به 220 باب افزایش یافت.

از این رو با ساخت این تعداد جایگاه CNG ظرفیت عرضه گاز طبیعی به ناوگان حمل و نقل به 2.4 میلیون مترمکعب در ساعت افزایش یافته است.

در این بین یکی از شرکت ملی گاز ایران از ساخت هزار جایگاه جدید CNG با مشارکت بخش خصوصی در استان‌های مختلف کشور خبر داده است.