کدخبر: ۱۰۰۸۲۱ لینک کوتاه

با دستور وزیر نفت؛

توسعه میادین مستقل نفتی متوقف شد

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: طبق دستور وزیر نفت، تمام قراردادهایی که وزارت نفت با پیمانکاران برای توسعه میادین مستقل داشت به جز آنهایی که قبلا به تولید رسیده، فسخ شده و وزارت نفت خسارت های فسخ این قراردادها را پرداخت می کند.

به گزارش «اقتصادنیوز» به نقل از تسنیم، سعید حیدری‌طیب اظهار داشت: باید تمام ظرفیت پیمانکاری و سرمایه‌ای توسعه پروژه‌های صنعت نفت را روی میادین مشترک متمرکز کنیم.

او افزود: در بسیاری از میادین مشترک نفتی و گازی برداشت کشورهای همسایه بیشتر از میزان برداشت ایران است و در توسعه میادین مشترک به طور مشخص عقب‌ مانده‌ایم.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس نهم تصریح کرد: وزیر نفت در جلسه‌ای با اعضای کمیسیون انرژی مجلس خبر داد که دستور توقف طرح‌های توسعه‌ای میادین مستقل را داده است.

او ادامه داد: طبق دستور آقای زنگنه، تمام قراردادهایی که مجموعه وزارت نفت با پیمانکاران برای توسعه میادین مستقل داشت فسخ ‌شده است؛ به جز میادین مستقلی که قبلاً به تولید رسیده و توقف تولید آن توجیه فنی و اقتصادی ندارد و یا میادین مستقلی که پیشرفت اجرایی توسعه آنها به حدی است که توقف آن برای کشور مقرون به صرفه نیست و وزارت نفت خسارت‌های فسخ این قراردادها را به پیمانکاران پرداخت می‌کند.