کدخبر: ۱۰۰۸۵۲ لینک کوتاه

صحبت های سیف مشخص کرد؛

رشد ۵۰ درصدی صادرات نفت

رئیس کل بانک مرکزی در حالی صحبت از صادرات ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه ای نفت کرده است که طبق صحبت های او، این رقم پیش از این یک میلیون بشکه بوده که نشان از رشد ۵۰ درصدی صادرات نفت دارد.

به گزارش «اقتصاد نیوز» به نقل از مهر، ولی‌الله سیف در صحبت‌های اخیر خود صحبت از رسیدن صادرات نفت به یک میلیون و 500 هزار بشکه خبر داده که این رقم نشان از تحقق عدد تعیین شده در بودجه سال جاری است. در عین حال، عددی که رئیس کل بانک مرکزی آن را اعلام کرده نسبت گذشته، رشد 50‌درصدی را نشان می‌دهد.

با این حال، چندی قبل نیز اداره اطلاعات انرژی آمریکا از افزایش صادرات نفت ایران به یک میلیون و 650 هزار بشکه در ماه فوریه خبر داده بود. این سازمان اطلاعات انرژی اعلام کرده بود که صادرات نفت ایران طی پنج ماه پیاپی افزایش داشته است.

این آمار در شرایطی است که چندی پیش نیز روزنامه دنیای اقتصاد عنوان کرده بود که صادرات نفت خام ایران برای دومین ماه پیاپی در آوریل 2014، با کاهش روبه‌رو بوده است.

طبق آمار این منابع، صادرات نفت ایران در ماه آوریل به طور متوسط به 1/1 میلیون بشکه در روز رسیده، در حالی که این رقم در ماه مارس تقریباً 3/1 میلیون بشکه بوده است.